Strani nogometlijek za apotekare

Fantastična partija mladog hrvatskog stopera: dva gola Pongračića za pobjedu Wolfsburga u Leverkusenu

26. svibnja 2020. - 23:01

Mladi hrvatski stoper, 22-godišnji Marin Pongračić bio je dvostruki strijeac za Wolfsburg u 4-1 (1-0) gostujućoj pobjedi protiv Bayera iz Leverkusena u susretu 28. kola njemačkog nogometnog prventva.

Pongračić, koji je u siječnju stigao u Wolfsburg iz Salzburga, postigao je prvi i četvrti pogodak za svoju momčad, a oba na gotovo identičan način, snažnim udarcem glavom s pet metara nakon ubačaja Arnolda iz slobodnog udarca s desne strane. Prvi pogodak Pongračić je postigao u 43., a drugi u 75. minuti. Bili su to njegovi prvi golovi u Bundesligi u karijeri.

Drugi i treći gol za Wolfsburg postigli su Arnold (64) i Steffen (67), dok je poraz Bayera ublažio Baumgartlinger (85).

Pongračić je odigrao čitav susret, dok je Josip Brekalo igrao do 65. minute za Wolfsburg koji je...

15. lipanj 2024 22:08