Košarkaneuvjerljivo slavlje

Košarkaši Splita provukli se kroz ušicu igle u Osijeku: Žuti došli do pobjede na gostovanju nakon preokreta

2. listopada 2020. - 20:09

Bez viroznog trenera Ivice Skelina košarkaši Splita u Osijeku su se provukli kroz ušicu igle. Serijom 23:4 nadoknadili su minus 13 iz posljednje četvrtine i spasili obraz uoči otvaranja ABA lige protiv Budućnosti. Čemu se „žuti” uopće mogu nadati u regionalnom natjecanju ako se muče s Osijekom? Vidjet ćemo večeras u Podgorici.

Uglavnom, Osijek je već u prvoj četvrtini vodio 22:10, na poluvremenu 50:40, a 13 minuta do kraja i najvećih plus 14 (64:50). Stiglo je tako i otvaranje posljednje četvrtine s osječkom prednošću 72:59, ali je tada domaćin počeo plaćati danak vrlo kratkoj rotaciji i više nije mogao nastaviti u tom ritmu. Split je značajno poboljšao obranu, a u napadu ga je vukao Marko Luković koji je s 24 poena bio najefikasniji igrač susreta. Dvije...

07. srpanj 2024 12:51