Vaterpoloprvenstvo hrvatske

Šibenčani uvjerljivi i na Korčuli: Sunčani su domaćinima pokazali tko je gazda već u prvim minutama

Piše K. G.
16. veljače 2024. - 19:22

Vaterpolisti Solarisa nastavili su svoj pobjednički niz i u Korčuli. Sunčani su uvjerljivo svladali domaći KPK i upisalii šestu pobjedu u nizu u prvenstvu Hrvatske.

Gosti su već na samom početku utakmice stavili stvari na svoje mjesto i opravdali ulogu velikog favorita. Naime, Solaris je vrlo brzo poveo (4:0) i ugasio svaku nadu Korčulanima u eventualno čudo.

Doduše, nakon startnog šoka KPK se donekle konsolidirao, ali nije uspio ozbiljnije ugroziti vodstvo Solarisa. Dapače, momci trenera Denisa Seferovića u trećoj su četvrtini dali još gasa i povećali svoju prednost na košarkaških deset razlike (17:7).

Tako velika prednost omogućila je treneru Solarisa da nastavi s uhodanom praksom i udijeli dosta minuta i najmlađim igračima Brajkoviću, Radovčiću i Golešu.

KPK - Solaris 11:20 (2:5, 4:6, 2:6, 3:3)

KORČULA- Bazen Gojko Arneri. Suci: Mato Miloslavić i Jakov Blašković.

KPK: Skokandić, A. Radovanović, V. Radovanović, Jerković (1), Pavlić (3), Borovina, Vukić (1), Bjelopera (2), Tedeschi, Antunović, Duhović (1), Borovčić Kurir, Mcknigt, Bego (3).

Solaris: M. Šparada, Goleš, Brajković (1), R. Akrap (1), Jakovčević (1), Petković (3), D. Akrap (2), Pelicarić (5), Vrdoljak (1), Bulat (3), Burburan (2), T. Šparada, Lacmanović, Radovčić (1).

26. lipanj 2024 12:35