Tenisnew york

Najbolji hrvatski tenisač oprostio se od US Opena već u prvom kolu

30. kolovoza 2023. - 07:08

Najbolji hrvatski tenisač Borna Ćorić oprostio se od posljednjeg Grand Slama sezone, US Opena već u prvom kolu nakon poraza od Argentinca Sebastiana Baeza sa 5-7, 5-7, 1-6.

Nakon prošlotjedne pobjede u polufinalu ATP turnira u Winston-Salemu, 22-godišnji Argentinac Sebastian Baez nadjačao je Bornu Ćoriću i u prvom kolu US Opena, 22-godišnji Argentinac slavio je nakon tri seta sa 7-5, 7-5, 6-1.

Borna je svoju priliku u ovom meču propustio u prvom setu u kojem je imao četiri break lopte, ali ih nije iskoristio.

Ćorić, koji je bio postavljen za 27. nositelja, je već u prvom gemu imao dvije break lopte, no mladi Argentinac se izvukao osvojivši početi gem. U nastavku prvog seta nije bilo break lopti sve do jedanaeste igre kada je Ćorić imao još dvije lopte za obrat, no obje je propustio. Nažalost, u idućem gemu Baez je iskoristio break loptu za 7-5 i osvajanje seta.

AFP

U drugom setu 22-godišnji Baez je poveo 3-0, imao je 4-1 i 5-2, ali se Borna vratio izjednačivši na 5-5. Argentinac potom osvaja gem za 6-5, te radi novi break za 7-5 i 2-0 u setovima.

Treći set je bio "jednosmjerna ulica". Mladi "Gaučo" je poveo 3-0, Borna je smanjio na 3-1, da bi Baez nanizao još tri gema za konačnih 6-1.

Za hrvatskog reprezentativca ovo je bio deveti nastup u glavnom ždrijebu u Flushing Meadowsu, gdje je 2020. plasmanom u četvrtfinale ostvario svoj najbolji rezultat na Grand Slam turnirima.

02. svibanj 2024 18:54