TenisATP Cincinnati

Kobni Rus: Marin Čilić briljirao prvi set, a onda potonuo

18. kolovoza 2021. - 23:18

Ruski tenisač Andrej Rubljov (ATP - 7.) probio se u 3. kolo ATP turnira Masters 1000 serije u Cincinnatiju pobijedivši u 2. kolu Marina Čilića sa 5-7, 6-3, 6-1.

Bila je to četvrta uzastopna pobjeda Rubljova nad Čilićem u njihovom petom međusobnom dvoboju.

Hrvatski tenisač je odlično servirao u prvom setu i suparniku nije dopuštao nikakvu priliku za 'break'. Kad se činilo da će prvi set otići u 'tie-break', Čilić je uspio oduzeti servis 23-godišnjem Rusu i osvojiti prvu dionicu.

Početak preokreta bio je prvi gem drugog seta, kad je bivši pobjednik Cincinnatija (2016.) propustio 40-0 i još dvije prednosti te dopustio Rubljovu da dođe do prvog 'breaka' u meču. Kod zaostatka 3-4 Čilić je imao priliku za povratak, ali je propustio 0-40. Ruboljov je nanizao pet poena te...

26. travanj 2024 18:50