Tenisu dva seta

Donna Vekić poražena u finalu Berlina, slavila je Čehinja Kvitova

25. lipnja 2023. - 18:27

Hrvatska tenisačica Donna Vekić poražena je u finalu WTA turnira u Berlinu od Čehinje Petre Kvitove sa 2-6, 6-7 (6). Pobjedničku seriju hrvatske tenisačice u Berlinu zaustavila je deveta tenisačica svijeta, Čehinja Kvitova.

U njihovom šestom međusobnom susretu, 33-godišnja Čehinja je upisala i petu pobjedu nakon sat i 43 minute igre. Vekić se u prvom setu dobro držala do rezultata 2-2, no Čehinja tada radi seriju 4-0 uz dva breaka za uvjerljivih 6-2.

U drugom setu, 26-godišnja hrvatska tenisačica je krenula daleko bolje. U trećoj igri je napravila break i prednost držala do 5-4 kada je servirala za set. Nažalost, nije izdržala. Kvitova je vratila izgubljeni servis izjednačivši na 5-5 nakon čega je set otišao u trinaestu igru.