Strani nogometkepa tragičar

Vratari odlučili pobjednika Liga kupa: Liverpool svladao Chelsea nakon čak 11 serija jedanaesteraca, Tuchelov ‘specijalist za penale‘ nije obranio nijednog

27. veljače 2022. - 20:40

U nevjerojatno dramatičnom finalu Carabao (Liga) kupa odigranom na londonskom Wembleyu Liverpool je svladao europskog i svjetskog prvaka Chelsea nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca 11:10 (0:0 nakon 120 minuta igre).

Poslije 90 minuta igre pa potom i produžetaka završio je susret bez pogodaka, uz mnoštvo šansi na obje strane, zbog zaleđa poništene pogotke Joela Matipa za Liverpool (kontroverzno zbog zaleđa Virgila van Dijka za kojeg je vrlo sporno je li utjecao na igru), te Romelua Lukakua i Kaija Havertza (dvaput!) za Chelsea.

No, prava drama tek je uslijedila. U jednom od najčudnijih raspucavanja s bijele točke ikada svi igrači u polju su bili precizni u prvih deset serija. Onda je u 11. seriji morao šutirati vratar Liverpoola Irac Caoimhin Kelleher (23) koji brani za...

25. svibanj 2024 09:36