Strani nogometEuropska liga

Tvrda polufinala: Remi Juventusa i Seville u Torinu, Roma bolja od Bayera; Basel šokirao Fiorentinu u KL

11. svibnja 2023. - 23:14

U prvom susretu polufinala Europske lige Juventus i Sevilla su u Torinu odigrali 1-1, dok je Roma u Rimu porazila Bayer Leverkusen sa 1-0.

Sevilla je povela u 26. minuti golom Youssefa En Nesyrija, a u šestoj minuti nadoknade izjednačio je Federico Gati.

Ivan Rakitić je za goste odigrao cijeli susret, a uzvrat je za sedam dana u Sevilli.

Šesterostruki pobjednici ovog natjecanja imali su tešku sezonu opterećenu borbom za ostanak u Primeri, te promjenama trenera, no čini se kako su Andalužani ušli u formu u pravo vrijeme. Jose Luis Mendilibar, treći trener ove sezone nakon Julena Lopeteguija i Jorgea Sampaolija, posložio je "kockice" i Sevilla je serijom odličnih rezultata praktički osigurala prvoligaški statusa, a sjajno gura i u Europi.

Juventus s druge strane europski trofej...

17. lipanj 2024 00:31