Strani nogometodradili obavezu

Prvi susret u povijesti Bundeslige odigran bez gledatelja: Borussija bolje se snašla i pobjedom na Kolnom došla do četvrtog mjesta

11. ožujka 2020. - 22:09

U zaostaloj utakmici 21. kola njemačkog nogometnog prvenstva Borussia Moenchengladbach je u susretu bez gledatelja pobijedila Koln sa 2-1.

Lokalni derbi između Borussije i Kolna igrao se bez gledatelja zbog opasnosti od širenja koronavirusa. Bila je to prva utakmica u povijesti najvišeg ranga njemačkog nogometa, koji je pokrenut 1963. godine, koja se igrala bez gledatelja.

Utakmica se trebala igrati prije mjesec dana, ali je odgođena zbog nevremena.

Domaćin je poveo u 32. minuti golom Breela Embola, a na 2:0 je povisio Jorge Mere pogodivši u 70. minuti vlastitu mrežu. Embolo je sjajno ubacio, a Mere nesretno i nespretno svladao Tima Horna. Marc Uth je smanjio lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora u 81. minuti.

Borussija je ovom pobjedom preskočila Bayer Leverkusen i sada se...

26. travanj 2024 14:56