Strani nogometkanađani se već plasirali

Meksiko i SAD izborili nastup na Svjetskom prvenstvu, Kostarika ide u dodatne kvalifikacije

31. ožujka 2022. - 09:11

Nakon što su se kolo ranije na Svjetsko prvenstvo plasirali nogometaši Kanade, u posljednjem kolu kvalifikacija, u konfederaciji Sjeverne i Srednje Amerike (CONCACAF), taj su cilj još izborili Meksiko i SAD-e.

Tom dvojcu život je na samom kraju kvalifikacija mogla zagorčati jedino Kostarika, ali čudo se nije dogodilo. Meksiko je svoj dio posla obavio domaćom pobjedom na mitskom Azteca stadionu protiv El Salvadora od 2-0.

Meksikanci su utakmicu riješili u prvom poluvremenu pa je Antuna zabio prvi pogodak u 17. minuti, dok je u 43. jedanaesterac realizirao Jimenez za konačnih 2-0. Na kraju je Meksiko skupio isti broj bodova kao prvoplasirana Kanada, a Meksikanci će se na skorašnjem ždrijebu naći u istoj, drugoj jakosnoj skupini, kao i Hrvatska te neće moći biti suparnici...

28. travanj 2024 13:49