Strani nogometdrugoligaški derbi

HSV u gradskom derbiju protiv St. Paulija: Mario Vušković odlično odigrao susret i bio je vrlo blizu pogotka u sudačkoj nadoknadi prvog dijela

22. siječnja 2022. - 20:40

U velikom derbiju 2. Bundeslige, ujedno i tradicionalno tenzijama punom gradskom derbiju Hamburga domaćin HSV Marija Vuškovića je nakon preokreta s 2:1 svladao do ovog kola lidera St. Pauli i približio mu se na samo tri boda. Gosti za koje je nastupio još jedan hrvatski stoper Jakov Medić su poveli nakon pola sata igre, a strijelac je bio Austrijanac Guido Burgstaller. U zasluženom preokretu HSV-a u nastavku zabijali su Sebastian Schonlau u 58. te Gambijac Bakery Jatta u 70. minuti.

Vušković je odigrao cijeli susret za pobjednički sastav kojem je ovo prva pobjeda nakon serije od pet gradskih derbija bez trijumfa. Bivši stoper Hajduka koji je na posudbi u njemačkom klubu bio je vrlo blizu pogotka u sudačkoj nadoknadi prvog dijela, ali je vratar zaustavio njegov šut...

24. travanj 2024 15:30