Ostalosp u plivanju

Sanja Jovanović osvojila broncu na 100 leđno, Draganja u finalu

10. travnja 2008. - 23:40

Prvo, nadamo se ne i posljednje, hrvatsko odličje iz Manchestera uzela  je Sanja Jovanović osvojivši brončanu medalju u disciplini 100 metara leđno na Svjetskom plivačkom prvenstvu u malim bazenima.

Dubrovčanka je pokazala kako joj odlično leže 25 metarska vodena borilišta jer je kroz kvalifikacije pametno plivala, čvala se i iz osme staze je isplivala odličnih 57.80 sekundi čime je ujedno postavila i osobni rekord.

Prvo mjesto zauzela je svjetska rekorderka iz Zimbabvea Kirsty Coventry koja na žalost engleske pubile nije poboljšala svoj najbolji rezultat od 56.51 sekundu već je išla nešto slabije (57.10). Srebrnu medalju je osvojila Ukrajinka Katerina Zubkova.

Sanja je od početka jako krenila u utrku, vodila je na prvom okretu, no tada je Zubkova pojačala ritam, te je...

01. srpanj 2024 13:06