Ostalosvjetsko prvenstvo

Potpuno ludo finale u bacanju kugle: nikada u povijesti se nije dogodilo da se za postolje treba baciti preko 22 metra, hrvatski rekorder završio na 11. mjestu

6. listopada 2019. - 00:03

Hrvatski rekorder u bacanju kugle Filip Mihaljević osvojio je 11. mjesto na Svjetskom prvenstvu u Dohi hicem od 20,48 metara, a naslov svjetskog prvaka u ludom finalu osvojio je Amerikanac Joe Kovacs sa 22,91 metar, dok su drugoplasirani Ryan Crouser i brončani Novozelanđanin Tomas Walsh bacili samo centimetar kraće, što su tri najduža hica u posljednjih 29 godina.

Filip Mihaljević je izveo tri ispravna hica, krenuo sa 20,33 metra u prvoj seriji pa bacio 20,38 m u drugoj, a zaključio natjecanje sa 20,48 m u trećoj seriji, što nije bilo dovoljno za plasman među osmoricu najboljih i još tri pokušaja. Za to je u Dohi trebalo baciti 21,18 m, što je bio rezultat Nigerijca Enekwechija.

Nikada u povijesti velikih natjecanja nije se dogodilo da je za mjesto na pobjedničkom...

19. travanj 2024 20:23