Ostalosvjetski kup

Odličan posao u Riju: nakon slavlja u trostavu Gorša drugi u zračnoj puški

30. kolovoza 2019. - 21:32
sp130604streljastvo3

Hrvatski strijelac Petar Gorša potvrdio je odličnu formu na natjecanju Svjetskog kupa u Rio de Janeiru, nakon pobjede u trostavu u četvrtak, u petak je osvojio drugo mjesto u disciplini zračna puška 10 metara.

Gorša  je u finalu ostvario rezultat od 249.9 pogodaka, no nije mogao do pobjede protiv fantastičnog Kineza Yua Haonana koji je slavio s novim svjetskim rekordom od 252.8 pogodaka.

Naš je strijelac dobro otvorio finale, nakon prvih 13 hitaca je bio drugi, zatim je pao na treće mjesto koje je držao sve do 20. hica kada je imao 0.1 krug prednosti ispred Slovaka Janyja i činilo se kako će njih dvojica u toj 20. seriji odlučivati o tome tko će proći dalje, a tko će natjecanje završiti na četvrtom mjestu. Gorša je u tom 20. hicu pogodio vrlo dobrih 10.4, ali je Jany...

19. travanj 2024 22:26