Ostalostolni tenis

Hrvatska bez plasmana u četvrtfinale Svjetskog momčadskog prvenstva, Njemačka je uvjerljivo slavila

6. listopada 2022. - 11:04

Hrvatski stolnotenisači ostali su bez plasmana u četvrtfinale Svjetskog momčadskog prvenstva u kineskom Chengduu, gdje ih je u dvoboju osmine finala Njemačka uvjerljivo svladala sa 3-0.

U prvom meču je Andrej Gaćina izgubio od Benedikta Dude sa 0-3 (9-11, 3-11, 14-16), da bi potom i aktualni europski prvak Qui Dang svladao Filipa Zeljka sa 3-0 (11-5, 11-7, 11-4).

Tomislav Pucar je jedini uspio osvojiti set, ali nije izbjegao poraz od Kaya Stumpera koji je slavio sa 3-1 (3-11, 14-12, 11-4, 11-4) i tako donio Nijemcima plasman u četvrtfinale u kojem će igrati protiv reprezentacije Francuske.

U preostalim dvobojima osmine finala momčadskog dijela natjecanja Kina je sa 3-0 svladala Indiju, a istim rezultatom je Švedska bila bolja od Belgije, kao i Portugal od...

03. svibanj 2024 04:16