Ostalooktanski cirkus

Finac Valtteri Bottas slavio na stazi Istanbul Park, Hamilton tek peti: najviše profitirao Verstappen koji je preuzeo vodstvo u ukupnom poretku

10. listopada 2021. - 16:46

Finac Valtteri Bottas (Mercedes) pobjednik je utrke formule 1 za Veliku nagradu Turske, koja je u nedjelju vožena na mokroj stazi Istanbul Parka, što mu je deseta pobjeda u karijeri, a prva u ovoj sezoni.

Nizozemac Max Verstappen (Red Bull) osvojio je drugo mjesto zaostavši za pobjednikom 14.584 sekundi, a po treći put se na postolju u ovoj sezoni našao Verstappenov momčadski kolega Sergio Perez čiji je zaostatak bio 33.471 sekundi.

Četvrti je ciljem prošao Charles Leclerc u Ferrariju (+37.814), a peti je završio aktualni svjetski prvak Lewis Hamilton u Mercedesu (+41.812) koji je unatoč najboljem vremenu u subotnjim kvalifikacijama, startao sa 11. mjesta zbog prekoračenja limita za zamjenu dijelova na motoru.

Takvim raspletom utrke Max Verstappen se vratio na vodeću poziciju u...

02. svibanj 2024 13:31