Košarkaadmiral aba liga

Žuti usred Srbije nisu znali uzeti ponuđeno i doći do četvrte pobjede u nizu, u jednom segmentu su posve podbacili

Piše Frane Vulas
19. siječnja 2024. - 21:07

Mekanom obranom u većem dijelu susreta i napadom uglavnom ovisnim o Shorteru, s evidentnim problemima u organizaciji igre i čak 14 izgubljenih lopti (domaćin dvostruko manje sedam), Split nije uspio doći do četvrte pobjede u nizu u regionalnoj ligi.

U izravnom dvoboju momčadi koje žele u play off Borac je u Čačku slavio rezultatom 93:83. Borac je sada na skoru 8-9, Split na 7-10.

Borac se nudio, ali unatoč izostancima viroznih Vuke i Runjića oslabljeni Split jednostavno nije znao uzeti ponuđeno. Serijom nevjerojatnih pogrešaka na početku treće četvrtine košarkaši Splita omogućili su domaćinu da se serijom 11:0 prvi put odvoji na dvoznamenkastu prednost (59:47). Nizali su ‘žuti‘ izgubljene lopte u napadu, promašaje, a u obrani su unatoč mlitavom pristupu ušli u bonus u samo tri minute.

Trener Splita Slaven Rimac je zvao čak dvije minute odmora u samo tri i pol minute. Skoro pet minuta su momci s Gripa bili bez postignutog koša.

Međutim, trice Perkovića i Funderburka inicirale su preokret. ‘Žuti‘ su se trgli i serijom od 12 uzastopnih poena već su prije kraja četvrtine preokrenuli na 63:66. Ipak, u zadnjoj četvrtini ponovno su Splićani ‘zablokirali‘.

Uglavnom je Borac bio u prednosti, a ključnu tricu Tomašević je minutu i pol prije kraja zabio za 87:83 (gađao ih je 4/4). U posljednjoj šansi Splita za povratak u susret Perković nije pogodio tricu. Poslije ofenzivnog skoka Splita Kalajžić je izgubio loptu, a Shorter je na 27 sekundi do kraja napravio namjernu osobnu pogrešku. Na kraju je s obzirom na prikazano konačan rezultat ipak bio previsok.

Borac Mozzart – Split 93:83

Čačak – Dvorana Borca.

Gledatelja 1500.

Utakmica 17. kola Admiral Bet ABA lige košarkaša: Borac Mozzart – Split 93:83 (29:28, 19:19, 18:19, 27:17).

Suci: Miloš Koljenšić (Crna Gora), Marko Juras (Srbija) i Radoš Savović (Crna Gora).

Borac Mozzart: Rebrača (6), Segu (5), Birts (12), Nikolić, Tasić (10), Radović, Tomašević (20), Talić (2), Franklin (8), Uskoković (24), Čarapić (6), Manojlović.

Split: Funderburk (10), Perković (10), Shorter (21), Sullivan (15), Kalajžić (9), Tišma (11), Kučić, Perkušić Dubravčić, Pavin, Ljubičić (7).

05. srpanj 2024 00:14