KošarkaVeliki trijumf

Važna pobjeda Splita, na krilima čvrste obrane i raspoloženog Mavre ‘žuti‘ slavili u Skoplju kod izravnog rivala u borbi za ostanak

Piše Frane Vulas
22. prosinca 2022. - 22:02

Velika, važna pobjeda Splita u derbiju začelja kod MZT-a. Čvrstu, tvrdu utakmicu bez velike ljepote Split je u svoju korist prelomio jakom obranom na startu posljednje četvrtine uz mirnoću s linije slobodnih bacanja u samoj završnici. Sada Split ima dvije pobjede više od posljednjeg sastava iz Skoplja.

Na krilima raspoloženog Kalajžića Split se krajem prve i početkom druge četvrtine odlijepio na deset koševa prednosti. Međutim, nevjerojatna je bila lakoća i brzina kojom je momčad s Gripa tu prednost ispustila. MZT je potom serijom 23:4 preokrenuo rezultat na 41:32. Za razliku od gostiju, domaćina je tada itekako služio vanjski šut. Ipak, momčad trenera Srđana Subotića je s osam uzastopnih poena u završnici prvog poluvremena zaključenih tricom Mavre iz teške...

02. svibanj 2024 21:49