Košarkaaba liga

Split čeka grčevita borba za ostanak: petominutna kriza bez koša odvela ‘žute‘ u poraz protiv izravnog konkurenta

Piše Vedran Babić
16. travnja 2021. - 18:39

Petominutna kriza bez koša u posljednjoj četvrtini i pravi "show" Adina Vrapca odveli su Split u poraz u Novom Mestu protiv Krke i zadali mu glavobolju u borbi za ostanak u ABA Ligi. Krka i Split sada imaju isti omjer 8-16 s tim da slovenski sastav ima obje međusobne pobjede, pa će Split pobjedu spasa tražiti s Borcem u ponedjeljak na Gripama.

U Novom Mestu je Split odigrao uvjerljivo najlošiju utakmicu pod vodstvom Milana Karakaša. U prvih desetak minuta to je izgledalo solidno uz raspoložene Marića, Ukića i Babića, no sve poslije toga bilo je mučenje. Kad podvučemo crtu, dvije crne rupe bile su ključne. Prva se dogodila u drugoj četvrtini i trajala je šest minuta (serija Krke 19:5), a druga se dogodila u zadnjoj četvrtini i trajala je pet minuta (serija Krke 13:0)....

19. travanj 2024 06:24