KošarkaŠok i nevjerica

Potpuni debakl košarkaša Splita u Zagrebu, ‘izrešetala‘ ih Cedevita. Amerikanac im zabio sedam trica u sedam minuta!

Piše Frane Vulas
5. travnja 2024. - 20:13

Potpuni debakl košarkaša Splita na gostovanju kod Cedevite Junior. Deklasirali su domaći ‘žute‘ u svim segmentima igre i nanijeli im katastrofalan poraz. Ovim ishodom Split se po svemu sudeći oprostio od borbe za ‘jedinicu‘ uoči doigravanja. Momčad s Gripa četiri kola prije kraja regularnog dijela lige sada ima dva poraza više od Zadra koji ima odigrani susret manje (večeras je gost Dinama).

Nevjerojatna je to bila šuterska večer momčadi Cedevite Junior. U jednom trenutku u zadnjoj četvrtini susreta pri rezultatu 96:61 igrači trenera Damira Mulaomerovića trice su gađali s nevjerojatnih 81 posto uspješnosti, 18/22. To samo govori o tome kako je Split igrao u obrani. Poigravali su se domaći s momčadi koja je regionalni ligaš i legitimni kandidat za naslov prvaka Hrvatske. Na koncu je šut za tricu Zagrepčana pao na samo 70 posto, na 19/27. Za usporedbu Split ih je gađao 5/20, s 25 posto uspješnosti.

Fantastična je to bila izvedba domaćina, skromna, sramotna gostiju s Gripa. Već na ulazu u zadnju četvrtinu primila je momčad trenera Slavena Rimca stotku. Srećom da su stali domaći u završnici. Najveća prednost Cedevite Junior bila je 104:66.

Briljirao je Amerikanac Kevaughn Allen koji je zabio 29 poena bez promašaja iz igre, trice je gađao 7/7, za dva 4/4, promašio je samo jedno slobodno bacanje. Svih sedam trica je ubacio u prvih 11 minuta. To mu je uspjelo u razmaku od manjem od sedam minuta, od 5. do 11. minute. Semafor je tada pokazivao 40:14. Obranu su ‘žuti‘ zaboravili ponijeti na utakmicu, ostavili su je u gradu pod Marjanom.

Cedevita Junior - Split 108:76

Zagreb - ŠŠD Boško Božić Pepsi. Gledatelja 300. Utakmica 29. kola Favbet Premijer lige košarkaša: Cedevita Junior - Split 108:76 (34:13, 24:23, 30:25, 20:15). Suci: Denis Hadžić (Pula), Marko Stanković (Rijeka) i Branimir Galić (Zagreb).

Cedevita Junior: Bogdanović (11), Ogrizović, Rašić (12), Karačić (4), Jelić (10), Allen (29), Serdarušić (16), Mršić, Bilić (2), Luke (10), M. Ljubičić (5), Batinić (9).

Split: Funderburk (4), Perković (5), Shorter (8), Sullivan (11), Kalajžić (2), Tišma (6), Runjić, Kučić (2), Vuko (17), Perkušić (4), Dubravčić, K. Ljubičić (17).