KošarkaBez problema

Dinamo potpuno razbijen u Splitu, Žuti brzo ‘izašli iz blokade‘ svog bivšeg igrača pa pregazili Zagrepčane

Piše Frane Vulas
2. travnja 2024. - 22:22

Uvjerljivom pobjedom nad Dinamom 74:51 košarkaši Splita nastavili su lov na lidera Zadar u borbi za jedinicu uoči doigravanja Favbet Premijer lige košarkaša. Pet kola prije kraja Zadar ima skor 26-2, a Split 25-3. Nastavi li se ovako mogla bi odlučivati međusobna utakmica u Višnjiku u predzadnjem kolu.

Shorter se iskupio za lošu partiju protiv Mege u regionalnoj ligi, energiju su donosili Runjić i Kalajžić pa je Split već na otvaranju susreta poveo 22:8. Momčad trenera Josipa Sesara primakla se potom na 30:25. Bivši ‘žuti‘ Kraljević je s pet blokada radio najviše problema domaćinu (11 koševa i 10 skokova), pa se Split nakratko našao ‘u banani‘. No, centar Dinama nije imao podršku suigrača. Agresivna obrana domaćina nije dopuštala potpuni priključak. Potezom utakmice, nebeskim NBA zakucavanjem za 44:29 Runjić je zaradio ovacije navijača. A kada je uz Runjića najbolji pojedinac susreta Shorter (trice 4/5) zabio za 52:30 u 29. minuti bilo je jasno da bodovi ostaju u gradu pod Marjanom.

Na kraju je splitska publika najvećim ovacijama nagradila ulaske u igru, pa potom i poene najmlađih Perkušića i Dubravčića u zadnjoj četvrtini. U petak je sastav trenera Slavena Rimca gost Cedevite Junior.

Split - Dinamo 74:51

Split - Dvorana na Gripama. Gledatelja 300. Utakmica 28. kola Favbet Premijer lige košarkaša: Split - Dinamo 74:51 (19:8, 15:17, 20:9, 20:17). Suci: Denis Hadžić (Pula), Marko Stanković (Rijeka) i Denis Bajramović (Dubrovnik).

Split: Funderburk (7), Perković, Shorter (15), Sullivan (4), Kalajžić (8), Tišma (3), Runjić (17), Kučić (2), Vuko (5), Perkušić (3), Dubravčić (2), Ljubičić (8).

Dinamo: Vručinić, Vojnović (2), Majić (11), Pavlic (2), Mikšić (11), Novačić (4), Brzoja (9), Vrgoč, Vučić (1), Kraljević (11).