Hajduk22. kolo hnl-a

Hajduk totalno razbio Slaven Belupo i privremeno se vratio na vrh HNL-a! Golčina Kalinića i prvijenac Brekala

Piše D. KA.
11. veljače 2024. - 16:58

Hajduk je u susretu 22. kola HNL-a na Poljudu pobijedio Slaven Belupo s 4:0. Bijeli su dominirali cijelim susretom, a goste je ‘načeo‘ Nikola Kalinić sjajnim golom pred sam kraj prvog poluvremena. Odmah na početku drugog dijela svoj prvijenac u bijelom dresu zabio je i Brekalo, a tri minute kasnije i Kalik je loptu poslao u mrežu. Na konačnih 4:0 postavio je mladi Čuić u 67. minuti.

Hajduk se ovom pobjedom vratio na vrh HNL-a, Rijeka ima bod manje, ali igra protiv Gorice od 17:10 sati.

Hajduk u idućem kolu ide u goste Rudešu.

Uživo

90+2‘ Kraj utakmice

90‘ Igrat će se još dvije minute sudačke nadoknade

90‘ Mioč se sada sam sjurio prema golu nakon greške u obrani Hajduka, pokušao je lobom svladati Lučića, ali je njegov udarac neprecizan

90‘ Puca Krovinović iz daljine, ravno u vratara

86‘ Mogao je pasti i peti gol, Sigur je odigrao povratnu za Čuića, ali njegov udarac brani Sušak

78‘ Slaven je sada nekoliko puta pokušao zaprijetiti, ali nije to bilo ništa s čime se obrana Hajduka ne može nositi

75‘ Uremović je sada zaradio žuti karton, to mu je treći i neće ga biti protiv Rudeša

71‘ Elez i Dajaku su u igri, izašli su Šarlija i Sahiti

67‘ Gol! Hajduk vodi 4:0! Zabio je i mladi Filip Čuić, odlično ga je pronašao Sahiti s desne strane. Ovo je već treća asistencija Sahitija

62‘ Zaprijetio je sada i Slaven udarcem iz daljine, stigao je Šarlija u blok

57‘ Dvostruka izmjena kod Hajduka, izlazi Moufi koji se ozlijedio, izlazi i strijelac Kalik. Mijenjaju ih Hrgović i Kleinheisler

52‘ Iz igre je izašao N. Kalinić uz aplauz cijelog Poljuda, mijenja ga Filip Čuić

51‘ Gol! Hajduk zabija i treći gol! Sahiti je dugom loptom pronašao Kalika koji je sjajno utrčao i zabio pred protivničkim vratarom

48‘ Gol! Hajduk vodi 2:0! Sahiti se sjurio prema protivničkom golu, privukao obrambene igrače na sebe pa dodao slobodnom Brekalu na lijevoj strani, a on zabija svoj prvi gol u bijelom dresu.

46‘ Počelo je drugo poluvrijeme

45+2‘ Gol! Hajduk vodi 1:0! Kalinić je primio loptu u šesnaestercu leđima okrenut golom, dodao je Brekalu koji mu vraća loptu visoko, ali Kalinić majstorskim udarcem zabija za vodstvo Hajduka

45‘ Igrat će se najmanje dvije minute sudačke nadoknade u prvom poluvremenu

40‘ Žuti karton za Sahitija zbog zakašnjelog starta

37‘ Hajduk ne prestaje napadati, Agbekpornu je igrao rukom na nekih 17 metara od gola, lopta se u nastavku odbila do Kalika koji opet puca iz daljine, malo pored vratnice

35‘ Nova prilika za Hajduk, Kalik je brzo izvedenim slobodnim udarcem pronašao Sahitija čija je povratna lopta izbačena u novi korner

32‘ Brekalo je prodriblao dvojicu igrača u plavom dresu na ulazu u šesnaesterac, ali je potom izgubio kontrolu nad loptom. Svejedno, njegov pokušaj mu je zaradio pljesak s tribina

30‘ Bijeli nastavljaju dominirati susretom, imaju 72 posto posjeda u uvodnih pola sata. Slaven Belupo još nije upisao udarac na utakmici

27‘ Dočekala je lopta Kalika na volej na nekih 15 metara, njegov udarac završava u bloku

18‘ Odbila se lopta lijepo do Krovinovića koji je sa 17 metara pucao, ali Sušak brani

11‘ Nova lijepa prilika za Hajduk, Pukštas je pronašao Kalika na rubu šesnaesterca, ali njegov udarac je odbijen u korner

7‘ Bijeli na kriilima publike na Poljudu oštro napadaju u početnim minutama susreta, ali se gosti za sada uspješno brane

5‘ Velika prilika za Hajduk, Moufi je pronašao Kalinića povratnom loptom, Kalinićev šut je naišao na blok. Tražili su hajdukovci jedanaesterac zbog mogućeg igranja rukom, ali se sudac nije oglasio

1‘ Utakmica je počela

0‘ Stigli su sastavi

HAJDUK - SLAVEN BELUPO 4:0 (1:0 Kalinić 45+2‘, 2:0 Brekalo 48‘, 3:0 Kalik 51‘, 4:0 Čuić 67‘)