Hajduk30. kolo hnl-a

Hajduk na praznom Poljudu izgubio od Osijeka i došao do petog poraza u nizu

Piše D. KA.
14. travnja 2024. - 18:32

Hajduk je na praznom Poljudu izgubio od Osijeka s 1:2 u 30. kolu SuperSport HNL-a. Ovo je "bijelima" već peti poraz u nizu. Osijek je poveo u 19. minuti lijepim udarcem Matkovića. Hajduk je izjednačio preko Trajkovskog u 28. minuti nakon lijepe asistencije Brekala. Na konačnih 1:2 postavio je Mierez u 42. minuti nakon katastrofalne reakcije Hajduka u obrani.

Bijeli su pokušali doći do izjednačenja u drugom dijelu, ulazak Kalinića i Perišića u 63. minuti probudio je domaćina. Ipak, iako je Hajduk stvorio mnoštvo šansi, lopta nije htjela u gol, pa je tako rezultat ostao nepromijenjen.

Idući izazov je gostovanje protiv Slavena u subotu.

Tijek susreta pratite ovdje.

Uživo

90+8‘ Kraj utakmice

90+7‘ Ponovno ogromna prilika za Hajduk, opet nema gola! Kalik je odlično ubacio, lopta je pronašla Kalinića koji nije uspio glavom zapucati s tri metra

90+4‘ Jović kaže da nema penala, utakmica se nastavlja

90+1‘ Bilo je sada opasno i pred vratima Hajduka, Mierez je pucao, gosti traže jedanaesterac zbog igranja rukom Uremovića, sudac Jović gleda VAR.

90‘ Igrat će se pet minuta sudačke nadoknade

90‘ Što je sada preživio Osijek! Pukštas je sjajno pucao glavom na ubačaj Kalika, ali Kolić je vršcima prstiju obranio. Lopta je ostala u posjedu Hajduka, Kalinić je na tri metra pucao, ali Kolić je ponovno sjajno obranio i pritom se ozlijedio

85‘ Opet je Hajduk bio opasan, pucao je Sahiti iskosa, ali malo pored gola

81‘ Žuti za Kalinića, propušta iduću utakmicu protiv Slaven Belupa. U igri je Dajaku umjesto Odjidja-Ofoea

80‘ Hajduk je ubacio u višu brzinu nakon ulaska Perišića i Kalinića, nižu se velike prilike, ali izjednačenja još nema

78‘ Nova velika prilika za Hajduk! Na ubačaju s lijeve strane najviši je bio Kalinić, ali njegov udarac glavom je pogodio vratnicu

76‘ Skočila je sada cijela klupa Osijeka, Buljan je uzeo loptu u ruke nakon dodavanja Brekala, gosti su tražili indirekt

75‘ Što je sada promašio Uremović! Nakon kornera lopta je prebačena na drugu vratnicu gdje je pred golom ostao sam Uremović, ali nije s dva metra udaljenosti pogodio okvir gola

74‘ Brekalo je dodao Kaliniću pred golom, ali njegov udarac je blokiran

66‘ Izmjene su probudile momčad, Kalinić je proigrao Perišića koji je ubacio na peterac, ali lopta je prošla iza Sahitija

63‘ Trostruka izmjena kod Hajduka. Izlaze Kleinheisler, Krovinović i Trajkovski, mijenjaju ih Perišić, Kalinić i Kalik

62‘ Bukvić je ostao sam pred Buljanom nakon jedne duge lopte, na sreću po Bijele, Buljan vršcima prstiju šalje loptu u korner

60‘ Hajduk u prvih 15 minuta drugog dijela nije uspio ni primirisati golu Osijeka. Gosti su imali par udaraca iz daljine, ali Buljan je bio na mjestu

56‘ Sahiti je zaradio žuti karton nakon 60 sekundi u igri

55‘ Hrgović ne može nastaviti, mijenja ga Sahiti

53‘ Hrgović je ostao na travnjaku, ukazuje mu se pomoć

49‘ Dobra prilika za Osijek, Pušić je pucao iz okreta, lopta ide malo pored gola

48‘ Probao je Kleinheisler iz daljine, ali udarcu je nedostajalo snage

46‘ Počelo je drugo poluvrijeme

45+2‘ Kraj prvog poluvremena

45‘ Četvrti sudac je označio dvije minute sudačke nadoknade

42‘ Gol. Osijek vodi 2:1. Nakon gužve u šesnaestercu loptu loše prima Krovinović pa je ona završila Guedesu na šut.  Udarac Guedesa se od bloka odbija do nečuvanog Miereza koji zabija za novo vodstvo gostiju

40‘ Ubacio je Bukvić na Miereza, ali njegov udarac glavom nije precizan

37‘ Hajduk se probudio nakon izjednačenja i bolje kontrolira stanje na terenu

28‘ Gol! Hajduk je izjednačio na 1:1! Sjajan prodor Brekala po desnoj strani, oslobodio se svog čuvara i sjurio prema petercu, ubacio je na drugu vratnicu gdje je Trajkovski samo namjestio glavu i ubacio loptu u praznu mrežu

23‘ Hajduk je brzo izašao iz svoje polovice, Krovinović je pronašao Kleinheislera na lijevoj strani, Mađar se oslobodio i pucao, ali ravno u Kolića

19‘ Gol. Osijek vodi 1:0. Udarac Jurišića naišao je na blok obrane Hajduka, ali je lopta došla do Matkovića koji je sjajnim udarcem iskosa s 15 metara matirao Buljana za vodstvo gostiju

17‘ Velika prilika za Hajduk, duga lopta Odjidje je pronašla Trajkovskog koji puca iskosa, brani Kolić

15‘ Početak utakmice bez pravih prilika, Osijek ipak malo opasniji. Mierez se oslobodio Prpića i krenuo prema golu, ali nije uspio ozbiljnije zaprijetiti

11‘ Matković je lijepo pobjegao Hajdukovoj obrani po lijevoj strani, ali njegov šut odlazi pokraj gola. Ipak, označeno je zaleđe

9‘ Krovinović je probao iz daljine, ali njegov pokušaj je blokiran, bit će korner

7‘ Brekalo je pokušao dodati u prostor za Sigura, ali malo prejako, pa je samo gol-aut za Osijek

1‘ Odmah na početku se Domagoj Bukvić sjurio prema golu i pucao s 15-tak metara, njegov udarac je blokiran

1‘ Utakmica je počela

0‘ Promjena u početnom sastavu Hajduka pred sami početak utakmice, Moufi se ozlijedio, od prve minute je na terenu Odjidja