Domaći nogometkvalifikacije za ep

Hrvatska izgubila drugi put u četiri dana i zakomplicirala plasman na Euro

Piše D. KA.
15. listopada 2023. - 22:44

Hrvatska je u Cardiffu izgubila od Walesa s 2:1. Vatreni su većinu susreta bili posve bezopasni i bezidejni u napadu, dok je Wales puno konkretnije prijetio golu Livakovića. Na poluvrijeme se išlo bez golova, ali već u drugoj minuti nastavka Wilson je doveo domaćine u vodstvo. Wales je povećao prednost opet preko Wilsona u 60. minuti, a tek onda je Hrvatska počela pritiskati. Gol Pašalića u 75. minuti je dao nadu Hrvatskoj u preokret, ali na kraju do njega nije došlo.

Vatreni su sada pali na treće mjesto u skupini, s 10 bodova u šest odigranih susreta, isto toliko ima i Wales. Turska je prva s 16 bodova nakon pobjede nad Latvijom, ali Turci imaju i utakmicu više.

Tijek susreta pratite ovdje.

WALES - HRVATSKA

Cardiff, Cardiff City Stadium
Kvalifikacije za Europsko prvenstvo 2024., skupina D

Sudac: Davide Massa (Italija)
Pomoćnici: Filippo Meli i Stefano Alassio (Italija)
VAR: Marco Di Bello (Italija)
AVAR: Luca Pairetto (Italija)

WALES: Ward - Roberts, Rodon, Mepham, Davies - J. James, Wilson, Ampadu, N. Williams - Brooks, Moore
Klupa: Hennessey, King, Lockyer, Bradshaw, Levitt, Cullen, Savage, Poole, Low, D. James, Sheehan, Broadhead

HRVATSKA: Livaković - Juranović, Vida, Gvardiol, Barišić - Kovačić, Brozović, Modrić - Majer, Musa, Brekalo
Klupa: Labrović, Ivušić, Stanišić, Erlić, Šutalo, Vlašić, Pašalić, Moro, Sosa, Beljo

Uživo

Wales - Hrvatska 2:1 (Wilson 47., 60. / Pašalić 75.)

90+5‘ Kraj utakmice

90+4‘ Pucao je i Beljo glavom, ali preslabo za vratara Walesa

90+2‘ Dobar ubačaj Sose, na drugoj vratnici loptu je čekao Pašalić, ali je stiuaciju pročitao vratar domaćih Ward

90‘ Igrat će se još najmanje pet minuta sudačke nadoknade

89‘ Žuti karton za Brozovića

87‘ Jordan James je zaustavio kontru Hrvatske i zaradio žuti karton

83‘ Probao je sada Modrić iz daljine, ali njegov udarac ide visoko iznad gola

81‘ Izašao je dvostruki strijelac Wilson, umjesto njega u igri je Broadhead, strijelac gola za Wales na Poljudu

78‘ Nova dobra prilka za Hrvatsku, na ubačaj Sose pucao je Beljo iz dobre prilike, ali neprecizno

75‘ Gol! Hrvatska se vraća! Loše je reagirao Moore nakon kornera, izbio je samo do Pašalića koji je glavom pospremio loptu u mrežu

72‘ Dalić nemoćno gleda zbivanja na terenu

70‘ Sada je Brozović lijepo pronašao samog Modrića u šesnaestercu, ali njegov pokušaj dodavanja je presječen

67‘ Dobar je sada bio ubačaj Sose, za koji centimetar su ostali prekratki i Beljo i Pašalić

60‘ Gol. Wales vodi 2:0. Nova loša rekacija hrvatske obrane. Ubacio je s lijeve strane Daniel James, a Wilson je bio potpuno sam u šesnaestercu i glavom je zabio svoj drugi gol

59‘ Ušao je Sosa umjesto Barišića

59‘ Brozović je sada opalio s nekih 18 metara, ali je neprecizan

58‘ Mijenja i Wales, izlazi asistent Brooks zbog ozljede, ulazi James

55‘ Hrvatsku je, čini se. gol malo probudio, počeli su pritiskati Velšane, koji sada čekaju kontre

49‘ Prvi korner na utakmici za Hrvatsku

47‘ Gol. Wales vodi 1:0. Wilsona je pronašla duga lopta Brooksa, Livaković je opet naivno istrčao i Wilson ga je prebacio za vodstvo

46‘ Duga lopta je išla na Belju koji je iz teške situacije odmah glavom pokušao pucati, ali je u međuvremenu napravio prekršaj

46‘ Počelo je drugo poluvrijeme

46‘ Dalić je na poluvremenu napravio trostruku izmjenu. Ušli su Beljo, Stanišić i Pašalić umjesto Muse, Juranovića i Brekala

45‘ Kraj prvog poluvremena

44‘ Wales je opet bio u dobroj prilici. Moore je izbijenu loptu glavom produžio za Wilsona u trku, ali ga je Juranović zaustavio

41‘ Bliži se kraj prvog poluvremena, Hrvatska još uvijek nije ozbiljnije zaprijetila

33‘ Na tribinama dominiraju navijači Hrvatske. Na terenu, nažalost, situacija nije takva

30‘ Još jedna sjajna obrana Livakovića! Neco Williams je odlično pucao s ruba šesnaesterca, ali nakon parade vratara Vatrenih, samo je korner

29‘ Velšani su sada pritisli Hrvatsku, u nekoliko navrata su mogli opasno zaprijetiti

24‘ Wilson je sjajno opalio iz slobodnog udarca, ali Livaković vršcima prstiju spašava

21‘ Velika prilika za Wales, Brooks je lijepo pronašao Wilsona koji se sjurio prema golu, ali ga je Vida srušio na rubu šesnaesterca i zaradio žuti karton

18‘ Prvi udarac Hrvatske na utakmici. Juranović je ubacio s desne strane, ubačaj je pronašao Musu, čiji je udarac glavom neprecizan

15‘ Hrvatska za sada kontrolira utakmicu, u uvodnih 15 minuta susreta Vatreni imaju 75 posto posjeda

12‘ Neugodna situacija za Hrvatsku, Brooks se riješio Gvardiola na sredini terena i poslao dugu loptu za Moorea, on pronalazi Wilsona, ali je njegov šut s nekih 10 metara blokirao Vida

7‘ U tijeku je početno ispitivanje snaga u Walesu, bez većih prilika na obje strane

1‘ Odmah na početku su Velšani probali ubačajem pronaći opasnog Kieffera Moorea, ali Livaković je pokupio loptu