SportPH ZA JUNIORE

Dobar nastup zadarskih atletičara: Pijaca zlatni, Anzulović srebrni, Vrdoljak brončana!

Piše I. Gjergja
29. srpnja 2024. - 18:46

Na državnom prvenstvu u atletici za juniore članovi ASK Fortiusa iz Zadra osvojili su tri medalje.

U bacanju koplja od 800 grama Jakov Pijaca je u svom prvom nastupu s kopljem za seniore bacio 53,48 metara i nakon zimske titule u konkurenciji mlađih juniora sada došao i do zlatne među juniorima.

Grgo Dominik Anzulović bio je također izvrstan ali samo za nijansu slabiji od Jakova te je s hicem od 52,93 m došao do srebra.

Za komplet medalja pobrinula se Nina Vrdoljak osvajanjem trećeg mjesta i brončane medalje u utrci na 100 metara. Nina je s rezultatom 12,34 sekundi otrčala jako dobru utrku i tako došla do svoje prve juniorske medalje.

Lada Lukšić je odlično skakala u troskoku te sa skokom od 11,64 m osvojila 5. mjesto i popravila osobni rekord.

U jakoj konkurenciji na 400 m Miriam Medved je otrčala solidnih 48,28 s i osvojila deseto mjesto kao dobru najavu za utrku na 800 m drugog dana.

Još su nastupile Pina Ratković na 100 m koja je bila 14. s 13,45 s, te Daria Kovač na 400 m koja je osvojila 17. mjesto s rezultatom 1:01,41. I Pina i Daria su još kadetkinje i ovo natjecanje im služi za skupljanje iskustva.

Štafeta 4 x100 m nastupila je u sastavu Pina Ratković, Nina Vrdoljak, Daria Kovač, Miriam Medved, ali zbog greške u izmjeni ovaj put nažalost nisu završile utrku.

23. rujan 2024 14:24