Košarkaserija ide dalje

Šibenka ostvarila petu pobjedu za redom: Narančasti odigrali četvrtinu za pamćenje, ostavili Dubravu bez koša iz igre

Piše Krešimir Gulin
20. veljače 2024. - 20:16

Serija košarkaša Šibenke ide dalje. Trenutačno je niz pobjeda Narančastih na brojci pet. Momčad trenera Josipa Pandže nakon Škrljeva, Dinama, Zaboka i Bosca svladala je Dubravu u fantastičnoj atmosferi na Baldekinu.

Konačni rezutat sugerira uvjerljivu pobjedu Šibenčana, međutim na parketu to i nije baš izgledalo tako glatko. Posebice ne u prvih 20 minuta kada je Dubrava bila bolja momčad i otišla na veliki odmor s plus šest.

Dugo je trajao sastanak Narančastih u svlačionici između dva poluvremena. Domaći su na zagrijavanje izašli tek nekoliko minuta prije nastavka utakmice.

Očtio je trener Pandža imao puno toga reći svojim igračima. Što god da im je kazao urodilo je plodom. Jer, u trećoj četvrtini na parket je izašla preporođena Šibenka.

U toj dionici Narančasti su prelomili susret. Jednostavno, nadigrali su Dubravu u svim segmentima košarkaške igre, poglavito u obrani.

Naime, u tih 10 minuta Zagrepčani su postigli svega tri koša i to sva tri s linije slobodnih bacanja. Dubravaši su punih 13 minuta u drugom poluvremenu čekali na pogodak iz igre.

Kada su ga dočekali već je bilo kasno. Raspoloženi Šibenčani u međuvremenu su odjurili na 20 razlike (66:46) i do kraja utakmice mirno priveli posao kraju.

Šibenka- Dubrava 84:63 (20:18, 17:25, 21:3, 26:17)

ŠIBENIK- Dvorana na Baldekinu. Gledatelja 750. Suci: Martin Vulić, Roko Hordov i Dino Vukušić.

Šibenka: Skorić, Lukić (17), Klarin (19), Pleadin (7), Howard, Foreman (20), Babić (9), Topolović, Perković (9), Škugor (2), Brajković.

Dubrava: Vragović (8), Jurić (10), Vidović, Kuzmanović (4), Ročak, Kalajžić, Karahodžić (4), Paponja (11), Rajaofera (15), Matić (12).

28. travanj 2024 16:11