NogometSTART NOVE SEZONE

Treća hrvatska liga - jug, 1. kolo: bez pogodaka na Lapadu, ništa, ništa!

31. kolovoza 2024. - 18:53

PRVIH 90 MINUTA SEZONE

Rezultati 1. kola, subota, 31. kolovoza, Kaštel Stari: Val – Uskok 0:1, Biograd: Primorac (BNM) – HNK Zadar 1:1, Makarska: HRNK Zmaj – Zagora 0:0, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Kamen 0:0, Vodice: Vodice – Neretvanac 4:1, Metković: Neretva – GOŠK (KG) 3:2, Mravince: Sloga – Omiš 2:0, nedjelja, 1. rujna, Posedarje: Hrvatski vitez – Junak.

Bilo je (polu)prilika, više ih je imao domaćin, prvu već u prvim minutama utakmice, ali završilo je bez pogodaka. Bila je ovo slaba nogometna predstava na startu nove sezone na lošem terenu između GOŠK Dubrovnik 1919. i Kamena. U sve loše uklopilo se i suđenje, s pravom su se ljutili i jedni, i drugi na odluke sudaca.

Tko može biti zadovoljan nakon utakmice? Svakako gost jer se neporažen vraća kući.

Marko Pinčić, trener GOŠK Dubrovnik 1919., novu sezonu je otvorio u sastavu: Dalibor Kristić, Luka Matić, Baldo Teo Krešić, Maro Letunić, Hrvoje Šijaković, Patrice Zoungrana, Seth Amoateng, Josip Listar, Lovro Duždević, Vlaho Skaramuca i Antonio Delevski. U 90. minuti Toma Bašica je ušao u igru umjesto Letunića. Bila je to jedina izmjena u domaćem sastavu.

I dalje naša, najjužnija hrvatska županija ima svoja tri predstavnika u četvrtom rangu, južnoj skupini Treće hrvatske lige: Neretvu, Neretvanac i GOŠK Dubrovnik 1919., dok u većem rangu imamo samo Jadran Luka Ploče, koji igra Drugoj SuperSport ligi, trećem rangu. U dva najviša ranga, SuperSport HNL-u i drugom razredu, Prvoj SuperSport HNL, Dubrovačko-neretvanska županija nema svog predstavnika.

U Metkoviću Neretva je stigla do pobjede protiv GOŠK-a iz Kaštel Gomilice. Fran Ćavar je pogađao za 1:0 u 19. minuti i 2:1 u 67. minuti, a za konačnih 3:2 Antonio Raguž u 84. minuti. Neretvanac je poražen u Vodicama, Marin Batinović je u 90. minuti postigao počesni pogodak nakon što su Vodice vodile od 71. minute s 4:0.

NERETVANSKI ‘EL CLASICO‘

Raspored 2. kola, subota, 7. rujna, Klis: Uskok – Omiš, Kaštel Gomilica: GOŠK (KG) – Sloga, Sinj: Junak – Vodice, Ivanbegovina: Kamen – Hrvatski vitez, Unešić: Zagora – GOŠK Dubrovnik 1919., Biograd: Primorac (BNM) – HRNK Zmaj, Kaštel Stari: Val – Zadar, nedjelja, 8. rujna, Opuzen: Neretvanac – Neretva. Početak u 16.30 sati.

20. rujan 2024 01:49