SportPH U DVORANI

Zadrani osvojili pet odličja! Natali Bašić kadetska prvakinja Hrvatske na 55 metara prepone

Piše I. Gjergja
15. veljače 2024. - 21:13

U Zagrebu je održano pojedinačno prvenstvo Hrvatske u dvorani za kadete i kadetkinje, te mlađe kadete i kadetkinje, a na njemu je nastupilo ukupno 14 članova Atletskog sportskog kluba Zadar, koji su postigli vrlo dobre rezultate. Oni su osvojili ukupno pet odličja od čega jedno zlatno, dva srebrena i tri brončana.

Najbolji plasman je ostvarila mlađa kadetkinja Natali Barišić u utrci na 55 m prepone osvojivši prvo mjesto, zlatnu medalju i naslov prvakinje Hrvatske s odličnim rezultatom 9,15 sekundi što je njen novi osobni rekord u dvorani. Treba napomenuti da je Natali tek drugi put trčala prepone pa ovaj uspjeh ima još veću vrijednost.

Natali je nastupila i u skoku udalj te je skokom od 4,98 m (novi osobni rekord) osvojila drugo mjesto i srebrenu medalju. U konkurenciji kadeta odličan nastup je imao Dorijan Jurešić koji je u utrci na 60 m prepone osvojio odlično treće mjesto i brončanu medalju s vrlo dobrim rezultatom 9,15 sekundi (novi osobni rekord u dvorani).

Dorijan je nastupio i u skoku uvis te je s preskočenom visinom od 160 cm (novi osobni rekord u dvorani) osvojio četvrto mjesto.

U konkurenciji kadetkinja Klara Žilić je u utrci na 60 m prepone s rezultatom 9,22 sekunde (novi osobni i novi klupski rekord za kadetkinje u dvorani) osvojila odlično drugo mjesto i srebrenu medalju.

U skoku uvis Cvita Klarić je s preskočenom visinom od 154 cm (novi osobni rekord u dvorani) osvojila treće mjesto i brončanu medalju.

Atletski sportski klub Zadar je do sada na državnim prvenstvima u dvorani osvojio ukupno 10 medalja 1 zlatnu, 3 srebrene i 6 brončanih.

- Ostvarenim u Zagrebu smo zadovoljni. Već u subotu, 17. veljače, dvoje članova Atletskog sportskog kluba Zadar nastupit će na seniorskom prvenstvu Hrvatske. Ovim putem upućujem čestitke atletičarima i njihovim trenerima na postignutim uspjesima, kazao je predsjednik i trener AŠK Zadar, Ivica Šola.

Ostali rezultati:

60 m – Mlađi kadeti – Dominik Selin 18. mjesto 9,28 sekundi, 200 m – 14. mjesto 30,85 sekundi (osobni rekord)

800 m – Mlađe kadetkinje – Lana Tokić – 25. mjesto 2,48,85 (osobni rekord)

4x200 m – Mlađe kadetkinje (Nina Vujević, Tonka Tikulin, Marta Vanjak, Natali Barišić) – 1.57,50 – Izvan konkurencije

60 m – Kadeti – Jakov Paštrović – 10. mjesto 7,90 sekundi (osobni rekord u dvorani)

Skok uvis – Jakov Paštrović – 5. mjesto 155 cm

60 m – Kadetkinje – Marija Gospić – 19. mjesto 8,35 sekundi

Skok udalj – Marija Gospić – 9. mjesto – 4,82 m (osobni rekord u dvorani)

Skok uvis – Marietta Blatnjak – 4. mjesto – 150 cm

4x200 m – Kadetkinje (Franina Dana Bratović, Marija Gospić, Ana Vanjak, Karla Žilić) – 15. mjesto – 1,55,77.

09. svibanj 2024 11:54