SportTJEDAN IZ SNOVA

Pao je i polufinalist Wimbledona! Senzacionalni Borna Ćorić izborio finale Mastersa, Britanac nije imao šansu

Piše Sportske novosti
21. kolovoza 2022. - 08:07

Kakav niz Borne Ćorića na Masters 1000 turniru u Cincinnatiju! Nanizao je hrvatski tenisač od srijede Musettija, Nadala, Bautistu-Aguta, Auger Aliassimea, a onda u noćašnjem polufinalu i finalista Wimbledona, 11. tenisača svijeta - Camerona Norriea.

Ćorić, koji je trenutno 152. tenisač svijeta, slavio je glatko u dva seta sa 6:3, 6:4, u gotovo savršenom meču koji je trajao sat i 31 minutu.

Britanac zapravo nije imao pravu šansu protiv raspoloženog Zagrepčanina. Norrie je doduše u prvom setu prvi oduzeo servis Ćoriću, poveo sa 3:1, ali bilo je to sve što smo do kraja meča vidjeli od polufinalista Wimbledona. Ćorić je ubacio u višu brzinu te dvaput do kraja seta napravio break i bez većih problema osvojio prvu dionicu.

U drugom setu hrvatski tenisač više nije dopustio nikakvo iznenađenje. Kod 2:2 je ponovno oduzeo servis Norrieju i sigurno do kraja odservirao za 6:4, ne dovodeći niti jednom u pitanje svoj servis.

Borna ponovno igra kao u najboljim danima, već ovime je napravio velik uspjeh nakon jednogodišnje pauze zbog ozljede ramena, a vidjet ćemo i hoće li to biti dovoljno da u Cinncinatiju ode do kraja.

Ćorić će tako igrati drugi put u finalu Masters 1000 turnira. Prvi put se to dogodilo u Šangaju 2018. godine, a ovom prilikom mu na putu do naslova pobjednika stoji grčki tenisač Stefanos Tsitsipas koji je sa 7-6(6), 3-6, 6-3 pobijedio u polufinalu prvog tenisača svijeta Danila Medvjedeva.

U karijeri je 25-godišnji Ćorić osvojio dva ATP turnira, Marrakech 2017. i Halle 2018. godine. Posljednje finale je igrao prije dvije godine u Sankt Peterburgu, a iste godine je odigrao posljednji meč sa Stefanosom Tsitsipasom. U sjajnom meču na US Openu tada je Ćorić slavio 6-7(2), 6-4, 4-6, 7-5, 7-6(4).

U nedjelju je njihov novi dvoboj, ovaj put za pobjednika Masters 1000 turnira u Cincinnatiju.

03. svibanj 2024 05:12