SportJADRAN GRAND PRIX

Na otvaranju sezone senior Šarić i mlađi junior Dellavia okitili se medaljama!

Piše Ivica GJERGJA
25. listopada 2022. - 19:55

U organizaciji PK Jadran Split, održan je Jadran Grand Prix, prvo ovogodišnje natjecanje u seriji HEP HPS Grand prix natjecanja. Mlađi juniori, juniori i seniori plivali su na 25m bazenu na Poljudu u Splitu, a nastupilo je oko 300 plivača iz Hrvatske i BiH. Natjecanje se odvijalo kroz jutarnje kvalifikacije i popodnevna finala dva dana 22. i 23. listopada. Za PK Zadar je plivalo 23 plivača koji su nastupili u prvom danu natjecanja. U jutarnjim kvalifikacijama su izborili 17 finalnih utrka te došli do 3 odličja.

U apsolutnoj kategoriji najuspješniji je bio senior Bruno Šarić. Brončanu medalju osvojio je u apsolutnoj kategoriji na 100 m leđno (57.31) gdje je plivao i najveći broj bodova (660), a na 100 m mješovito (59.95) zauzeo je 5. mjesto. U A finalima u muškoj konkurenciji plivao je i Lovre Dellavia na 50 m prsno te zauzeo 6. mjesto, dok je u B kategoriji bio brončani, a u C kategoriji zlatni u istoj disciplini.

B finala plivao je Leon Patrk u disciplini 100 m leđno (1:02.62) te zauzeo osmo mjesto u kategoriji juniora. Tibor Harapin plivao je 11. vrijeme u disciplini 50 m leptir (28.47). U ženskoj konkurenciji B finala je plivala Marcela Lovrović na 50 m leđno (33.24) 13. mjesto i 50m slobodno (29.61), 15. mjesto. U B finalima su nastupila je i Sara Zrilić na 50m leđno (33.67).

U C finalima plivala je mlađa juniorka Zara Medanić te zauzela 13. mjesto na 100 m leptir i 6. mjesto u disciplini 50 m slobodno. Mlađa juniorka Danica Sorić bila je 7., a Mia Šarić 12. u disciplini 50 m slobodno. Mlađi junior Ivano Kuman zauzeo je 12. mjesto u disciplini 400 m slobodno. Bernarda Petešić zauzela je 9. mjesto na 100 m prsno. Mlađe juniorke Matea Grbin i Lena Brok u disciplini 50 m leđno, zauzele su 11. i 15. mjesto, a Lovre Dellavia bio je 7. u disciplini 100 m mješovito.

Osim spomenutih nastupili su i Cvita Knežević, Erika i Karla Sorić, Nora Stipanov, Petar Jukić, Niko Baričević, Filip Gajić, Izabela i Emanuela Gulan i Andrea Uhoda. I oni su plivali osobne rezultate i pokazali dobar početak zimske sezone za PK Zadar. Treneri Željko Olujić i Ivan Karavida zadovoljni što su njihovi plivači pokazali i ostvarili.

Iduće natjecanje za PK Zadar biti će sa najmlađom postavom natjecatelja u studenom u Splitu.

26. lipanj 2024 09:16