SportDVORANSKA ATLETIKA

Mlađi kadeti Blatnjak i Jurešić prvaci Hrvatske u skoku u vis!

Piše Ivica Gjergja
14. veljače 2023. - 13:59

Lijepa vijest s atletske staze u Zagrebu: članica Atletskog športskog kluba Zadar, 13-godišnja Marietta Blatnjak, s odličnim skokom od 1,55 m osvojila je naslov državne prvakinje u skoku u vis.

Marietta je za čak 20 cm više popravila svoj osobni rekord. Napadala je letvicu i na visini od 1.58 m, ali nažalost ovaj put nije uspjela i letvicu je rušila sva tri puta.

Na Dvoranskom prvenstvu Hrvatske za mlađe kadete i kadetkinje nastupilo je 14 članova Atletskog športskog kluba Zadar koji su postigli odlične rezultate osvojivši ukupno šest medalja od čega 2 zlatne, 2 srebrene i 2 brončane postigavši pri tome nekoliko novih osobnih i klupskih rekorda.

U konkurenciji mlađih kadeta najbolje rezultate je postigao Dorijan Jurešić. U skoku u vis Dorijan je s preskočenih 1.45 m (novi osobni rekord) osvojio prvo mjesto, zlatnu medalju i naslov državnog prvaka, a u disciplini 55 m je osvojio 2. mjesto i srebrenu medalju, istrčavši 9,17 sekundi (novi osobni rekord).

U konkurenciji kadetkinja Marija Gospić je na 60 m osvojila 3. mjesto i brončanu medalju s rezultatom 8.33 sekunde (novi osobni rekord). Marija je bila odlična i u skoku udalj gdje je također osvojila s rezultatom 4.90 m 3. mjesto i brončanu medalju.

Na 55 m prepone Karla Žilić je osvojila 2. mjesto s odličnih 9.13 sekundi (novi osobni i novi klupski rekord za mlađe kadetkinje u dvorani). Karla je nastupila i u skoku u dalj i s rezultatom 4.89 m osvojila 4. mjesto.

Marieta Blatnjak osvojila prvo mjesto u skoku u vis

AŠk Zadar/Slobodna Dalmacija

Donosimo i ostale rezultate:

Mlađi kadeti: 60 m - 22. mjesto Andrija Strikić 9.15 sekundi (novi osobni rekord), 25. mjesto Dominik Selin 9.28 sekundi (novi osobni rekord), 34. mjesto Bruno Brljević 9.89 sekundi (novi osobni rekord), 35. mjesto Lucijan Antonina 10.23 sekunde (novi osobni rekord).

Mlađe kadetkinje:  60 m - 40. mjesto Kiara Matasić 9.24 sekunde (osobni rekord), 800 m - Lana Tokić 33. mjesto 2.54,89 (novi osobni rekord), 37. mjesto Franina Dana Bratović 2.58,57, Skok uvis - Cvita Sjauš 8. mjesto 1.30 m, Lucija Pejić 15. mjesto 1.25 m.

U konkurenciji 16 klubova koji su osvojili medalje Atletski športski klub Zadar je osvojio 4. mjesto sa 6 osvojenih medalja.

- Nemam riječi za uspjeh naših atletičara u Zagrebu, mogu reći da sam ugodno iznenađen. Očevidno je da iz treninga u trening iz natjecanja u natjecanje sve više napredujemo i da osvajamo rekorde i prva mjesta. Što mi ostaje nego svima da čestitam na uspjehu nastavite tako dalje, kazao nam je vidno zadovoljan predsjednik AŠK Zadar Ivica Šola.

09. svibanj 2024 08:15