Junačka trica u Biogradu: Sinjanima bodovi, Primorcu ni utjeha

Piše I. Gjergja
30. travnja 2022. - 20:44

PRIMORAC – JUNAK 0:3 (0:2)

BIOGRAD – Igralište Kazimir i Silvio. Gledatelja:150. Sudac: Paško Mandić (Bogdanovići- Prgomet) 6,5. Pomoćnici: Sarić i Kukulj.

Strijelci: 0:1 Šare (ag-17), 0:2 Mastelić (20), 0:3 Vučković (61).

Najbolji igrač: Josip Vučković (Junak)

PRIMORAC: Stojanov 7 , Kulaš -(od 39. Colić ), Birkić 5,5 , Katuša 5 (od 85. Bezinović-), Vodopija –(od 46. Kadija-), Nakić 5,5 , Lazarevski 5,5, Musa 7 , Šare 6 , Marić –(od 32. Mehić- ) , Jurišić 6. Trener: Marko Moravčić 6 .

JUNAK: Ninčević -, Katunarić 6,5 ,Bašić – Šiško 7 , Cikojević 7 (od 88. Modrić-), Patrice 6,5(od 69. Romac -), Kekez 6,5 (od 85. Držak-) , Mastelić 7, Vučković 7,5 (od 88. Erceg-), Vrdoljak 6,5(od 85. Kamber-), Mrković 7, Grabovac 6,5. Trener: Mirko Labrović 7 .

Gosti iz Sinja pokazali su kako se bori za boje svog kluba, pa iz Biograda zasluženo nose bodove. Ono što je trebalo, napravio je gostujući trener Labrović: od početka susreta njegovi su Junaci zauzeli dobar napadački gard i krenuli prema vratima golmana domaćih Stojanova. Već u 5. minuti Cikojević pogađa vratnicu. Samo 4 minute kasnije Vučković na desnoj strani vara obranu domaćih, kreće sam prema Stojanovu, no vratar Primorca bravurozno intervenira i spašava domaće. Stojanov nije svemoćan, u 17. minuti njegov suigrač nezgodno hvata jednu nabačenu loptu, koja potom odlazi u mrežu za 0:1. Tri minute kasnije Kekez iskušava Stojanova koji brani njegov udarac, ali ispada nesigurna domaća obrana, pa Mastelić izbliza pronalazi put za gol - 0:2. Tek nakon toga domaći nogometaši preuzimaju inicijativu, ali sve njihove napade zaustavlja čvrsta i stamena obrana Junaka na čelu s Cikojevićem i Bašićem-Šiškom. Bilježimo još prodor Muse koji je u 31. minuti odlično centrirao, Nakić je potegao, a lopta odlazi tik uz vratnicu. Minutu kasnije pokušava i Vodopija. Sinjske su kontre junačke: Cikojević je začetnik, Kekez proslijeđuje loptu za Mastelića i Vučkovića koji stalno ugrožavaju Stojanova. Očevidna je ruka rada gostujućeg trenera Labrovića. Ponovno je Stojanov u 38. minuti na visini domaće zadaće. Domaći nogometaši imaju želju, volju i igraju borbeno, no rezultat se ne mijenja.  Gostujućim vodstvom 0:2 završava prvi dio susreta. Kako nema gola domaćih, trener Moravčić je prisiljen izmijeniti trojicu pa je i to na neki način otežavalo igru. Igrala se 50. minuta kada je Katuša lijepo ušao u kazneni prostor, ali Ninčević brani, da bi samo minutu kasnije i Lazerevski uputio oštar udarac - lopta je otišla preko gola. Kad ne mogu domaći, gosti vode 0:3, Vučković u 61. minuti utrčava u prazan prostor, prihvaća loptu i prebacuje Stojanova za velikih 0:3. Do kraja utakmice još su jedni i drugi imali nekoliko prigoda, ali su mreže Stojanova i Ninčevića ostale nedirnute.

30. svibanj 2024 19:06