SportHT PREMIJER/12. KOLO

Zadar u zadnjoj utakmici prvenstva u gostima nadigrao Zabok 71:88. Carter opet bio najbolji...

Piše Ivica GJERGJA
29. prosinca 2021. - 22:10

ZABOK – Gradska sportska dvorana. Suci: Josip Jurčević, Dino Vukušić, Frane Mjeda

ZABOK – ZADAR 71:88 (20:19,16:18,15:32, 20:19)

ZABOK: Buljević 14, Črnjević 17, Čutuk, Gunjina 19, Gamett 2, Martinko, Vranješ 2, Levanić-Kutni 6, Brocić 4, Vručinić, Budimir 4, Jacović 3

ZADAR: Carter 17, Marčinković 12, Paponja 8, Drežnjak 17, Thompson 11, Jordano 10, Brala, Vuković 4, Bursać 9, Buljan

Zaostali susret HT Premijer lige koji se trebao odigrati 4. prosinca i koji je bio odgođen zbog zaraze koronavirusa domaćih košarkaša, odigran je u srijedu navečer. Baš onako kako je najavio trener Vladimir Anzulović, Zadar je u utakmicu ušao dobro, koncentrirano i odličnog pristupa, a već su u početnoj fazi susreta poveli 9:2.

No nisu „razbijeni“ domaćini, da bi Jacović, Gunjina i Levanić-Kutni doveli svoje na kraju prve četvrtine na koš razlike (20:19). U drugoj četvrtini na sceni je domaći igrač Lukša Buljević koji je povezao tri dvice i dvije trice, a u smiraju četvrtine gosti uzimaju prednost od koša te zaključuju poluvrijeme na 36:37.

Treću četvrtinu obilježio je pokretač gostujuće igre Carter, koji je polučio 13 koševa, a Zadar ukupno digao rezultat na 17 razlike 71:88 na kraju susreta. Bilo je vidljivo da je razlika u kvaliteti došla do izražaja u korist gosta, bez obzira na trud i želju domaćina. Najbolji kod gostiju Carter sa 17, a kod domaćina Gunjina sa 19 postignuti koševa.

20. travanj 2024 05:05