SportSTOLNI TENIS

Donat pokleknuo u posljednjem meču protiv Splita, pobjede Zubčića i Mijatovića nisu bile dovoljne

Dominik Zeljko – Danijel Mijatović 0:3 (10:12,12:14, 7: 11),

Ivan Zeljko - Tomislav Zubčić 3:1 (11:8,7:11, 11:9,11:8).

U dalmatinskom derbiju Split – Donat domaćin je bio bolji i pobijedio je s 3:2. Zadrani su dobro otvorili meč pobjedom Zubčića od 3:2 nad Dominikom Zeljkom. Tomislav je otvorio meč s 2:0 u setovima, da bi se Dominik vratio u meč i stigao na 2:2. U petom setu ipak je Tomislav bio mentalno snažniji i nije podlegnuo pritisku te je prvi meč otišao u njegovu korist.

U drugom meču susreli su se Ivan Zeljko i Daniel Mijatović. Ivan je krenuo bolje i poveo s 1:0, Daniel se vratio na 1:1, ali to je bilo sve. Sljedeća dva seta otišla su na stranu bivšeg igrača Donata Ivana Zeljka koji je slavio 3:1.

Treći meč odigrao je novi igrač Donata, Davorin Pongrac iskušao snage s izrazito neugodnim Vedranom Bakačem, te uz dobre šanse i nekoliko značajnih vodstava u drugom i trećem setu, no nije iskoristio svoje prigode i izgubio je s 3:0.

Za izjednačenje rezultata pobrinuo se Donatov Mijatović koji je bio uvjerljiv i pobjedio D. Zeljka 3:0.

U zadnjem i odlučujućem meču kapetan Donata, Tomislav Zubčić, nažalost nije mogao do pobjede protiv iznimno razigranog Ivana Zeljka koji je imao odličan dan. Zeljko je slavio s 3:1 i donio svojoj ekipu pobjedu u meču koji je trajao dva sata.

- Bili smo na korak do bodova, no i to se dogodi, naš kapetan Tomislav Zubčić nije uspio u srazu s Ivanom Zeljkom pobijediti u odlučujućem meču. Tomislav je Dominika Zeljka u prvom susretu porazio. Iz svega smo izvukli pouke i sigurno je da greške koje smo imali nećemo ponavljat, u igri nismo pružili slabu igru, no sigurno da ima još dosta prostora za napredak. Sada nam ostaje da se dobro spremimo za Pulu koja nas očekuje u sljedećem kolu, kazao nam je trener Donata, Davor Karlović.

Donat u drugom kolu gostuje u Puli (7. listopada).

02. svibanj 2024 21:17