SportDRŽAVNO NATJECANJE

AŠK Zadar po rezultatima postao najbolji dalmatinski klub po sveukupnom plasmanu, evo koji su članovi ‘obranili‘ boje našeg grada!

Piše Ivica GJERGJA
20. lipnja 2023. - 20:34

Karla Žilić, Dorijan Jurešić i Marietta Blatnjak su prvaci Hrvatske za mlađe kadete, a Cvita Klarić prvakinja za kadete, dok je AŠK Zadar uzeo ukupno 12 odličja!

U Čakovcu je održano pojedinačno prvenstvo Hrvatske za kategorije mlađi kadeti i kadetkinje te kadeti i kadetkinje. Na dvodnevnom prvenstvu je nastupilo ukupno 16 članova Atletskog športskog kluba Zadar koji su postigli fantastične rezultate osvojivši ukupno 12 medalja od čega 6 zlatnih, 4 srebrene i 2 brončane, postigavši pri tome nekoliko osobnih i klupskih rekorda. U konkurenciji mlađih kadeta Ašk Zadar je najbolji klub po osvojenim medaljama u Hrvatskoj, u ukupnoj konkurenciji mlađih i starijih kadeta Ašk Zadar je zauzeo fantastično 4.mjesto u konkurenciji preko 40 klubova koji su nastupili na natjecanju.

Dvostruki naslov prvaka Hrvatske za mlađe kadete i kadetkinje osvojili su Dorijan Jurešić na 80 m prepone i 200 m prepone, Karla Žilić u skoku u dalj i na 200 m prepone, prvakinja Hrvatske postala je Marietta Blatnjak u skoku u vis, te Cvita Klarić u kategoriji kadetkinja u bacanju koplja (500 g).

U konkurenciji mlađih kadeta odličan uspjeh je ostvario Dorijan Jurešić osvojivši dvostruki naslov prvaka Hrvatske i to na 80 m prepone istrčavši sjajnih 12,63 sekunde, što je njegov novi osobni, novi klupski rekord, te najbolji rezultat trenutno u Hrvatskoj za mlađe kadete. Dorijan je briljirao i na utrci 200 m prepone istrčavši svoj osobni rekord od 28,97 sec te osvojio prvo mjesto i naslov prvaka Hrvatske. Dorijan je osvojio i dva srebrena odličja, u skoku u vis preskočivši visinu od 153 cm, (osobni rekord) i na 60 m sa 7, 89 sec,što mu je novi osobni i novi klupski rekord za mlađe kadete. Dominik Selin je na 60 m osvojio 25. mjesto s 8,95 sekundi (novi osobni rekord) a Andrija Strikić je u bacanju vortexa osvojio 21. mjesto s rezultatom 33,19 m.

U konkurenciji mlađih kadetkinja najbolji rezultat je postigla fantastična Karla Žilić koja je osvojila dvostruki naslov prvakinje Hrvatske i to na 200 m prepone s odličnim rezultatom 29,20 što je novi osobni, novi klupski rekord, te prvo mjesto u Hrvatskoj za mlađe kadetkinje, te u skoku u dalj (zona odraza). Karla je na uvjerljiv način osvojila prvo mjesto, zlatnu medalju i naslov prvakinje Hrvatske skočivši odmah u prvoj seriji čak 5,50 m što je njen novi osobni rekord, novi klupski rekord, te najbolji rezultat trenutno u Hrvatskoj.Stari klupski rekord iz 2008. godine držala je Paola Borović s 5,45 m. Karla je osvojila i srebrnu medalju na 80 m prepone istrčavši 12, 53 sekunde što je njen novi osobni i novi klupski rekord, dok je na 300 m bila treća sa rezultatom 42,87 sekundi, što je njen novi osobni rekord. Na 300 m su još nastupile Franina Dana Bratović 36. mjesto 47,92, te Lana Tokić 42. mjesto s rezultatom 48,81. Na 60 m Marija Gospić je ušla u finale u kojem je osvojila 7.mjesto s rezultatom 8,27 sekundi (osobni rekord), dok je na 200 m prepone osvojila također 7. mjesto s 31,95 sekundi (osobni rekord). U skoku u vis Marietta Blatnjak je osvojila prvo mjesto, zlatnu medalju i naslov prvakinje Hrvatske s preskočenom visinom od 153 cm (novi osobni rekord). Na 60 m Karla Surać je osvojila 57. mjesto s 9,23 sekunde (osobni rekord), Tea Filipović 56.mjesto u vremenu 9,22 sekunde (osobni rekord), dok je Mila Martinović s rezultatom 10,01 sekunda (osobni rekord) osvojila 74. mjesto. U skoku u dalj Klara Surać je osvojila 54.mjesto sa 3,84 m, novi osobni rekord.U skoku u vis Cvita Sjauš je s preskočenom visinom od 135 cm, osvojila 6. mjesto.

U konkurenciji kadeta Jakov Paštrović je na 60 m osvojio 13. mjesto s 7,84 (osobni rekord), dok je u skoku u vis s preskočenom visinom od 160 cm (osobni rekord) osvojio treće mjesto i brončanu medalju. Među kadetkinjama nastupila je i Cvita Klarić i to u skoku u vis s preskočenom visinom od 160 cm (osobni rekord) osvojila drugo mjesto i srebrenu medalju, dok je u bacanju koplja (500 g) s rezultatom od 41,09 m osvojila prvo mjesto, zlatnu medalju i naslov prvakinje Hrvatske. Luna Mandić je na 60 m osvojila 7.mjesto s 8,16 sec, na 300 m prepone osvojila je 5.mjesto istrčavši 47,87 sekundi (osobni rekord) i u skoku u dalj 7. mjesto skočivši do 5.29 m.

Ovim uspjesima svojih članova AŠK Zadar je najbolji dalmatinski klub po sveukupnom plasmanu u obje kategorije uzevši ukupno 4. mjesto u konkurenciju 40 klubova. Pa bravo Zadrani!

09. svibanj 2024 16:25