SportODRŽANO NA VIŠNJIKU

AŠK Zadar osvojio 24 medalje u drugom kolu Dalmatinske atletske lige za mlađe i starije kategorije

Piše Ivica GJERGJA
25. travnja 2023. - 21:19

U izvrsnoj organizaciji Atletskog športskog kluba Zadar, na atletskim terenima ŠC Višnjik održano je drugo kolo Dalmatinske atletske lige za mlađe i starije kategorije. Iz AŠK Zadar na natjecanju je nastupilo 63 atletičara i atletičarke, koji su osvojili ukupno 24 medalje od čega 10 zlatnih, 8 srebrenih i 6 brončanih.

Prva mjesta i zlatne medalje osvojili su Bruno Pavić u konkurenciji limača (2014. godište) u bacanju vortexa s rezultatom 28,41 m, u konkurenciji mlađih kadeta Andrija Strikić u bacanju vortexa s 40.50 m (osobni rekord), Dorijan Jurešić na 200 m prepone s rezultatom 31,11 (osobni rekord), Karla Žilić u skoku udalj zona odraza) s rezultatom 5,23 m, te na 200 m prepone 31,55.

U konkurenciji mlađih juniora Emilio Pucar je osvojio dva prva mjesta i to u Bacanju kugle (5 kg) s rezultatom 9,39 m, te na 400 m prepone 59,68.

U konkurenciji kadetkinja na 300 m prepone Luna Mandić je osvojila prvo mjesto istrčavši 50,84 dok su u konkurenciji mlađih juniorki prva mjesta osvojili: Lucija Škibola u bacanju kugle (3 kg) s rezultatom 6,89 m, i Enea Nikpalj na 100 m prepone s 15,72. Druga mjesta i srebrene medalje su osvojili: u konkurenciji seniorki Tamara Jurešić na 200 m s postignutim rezultatom 28,53 sekunde (osobni rekord), i u skoku udalj s 5,07 metara, kadetkinja Violeta Livaja na 600 m s 1,47, 96 (osobni rekord), mlađi kadet Dorijan Jurešić na 100 m s 13,12 sekundi (osobni rekord), mlađa kadetkinja Marija Gospić na 100 m s 13,77 sekundi (osobni rekord), limačica (2014. godište) Antonela Vanjak u bacanju vortexa s 17,07 m etara (osobni rekord), štafeta limači (2012. godište i mlađi) u sastavu: Luka Romić, Niko Ćurković, Duje Juričev i Jakov Jurjević s rezultatom 1.08,88, limačica (2017. godište) Nina Batur s rezultatom 10,62 (osobni rekord). Treća mjesta i brončane medalje su osvojili: Antonela Baždarić u konkurenciji seniorki u skoku uvis preskočivši visinu na 1,45 m (osobni rekord), kadetkinja Dora Krpeta na 300 m prepone s rezultatom 53,05 sekundi, mlađi kadet Bruno Brljević na 600 m 2.08, 74 (osobni rekord), mlađa kadetkinja Marija Gospić u skoku udalj s 5,03 m, limać (2014. godište) Niko Ćurković na 60 m s 10,74 sekunde, i u bacanju vortexa s 26,72 m (osobni rekord), te limačica (2017. godište) na 50 m Ivana Srhoj Vilić s 11,47 sekundi. Još treba spomenuti i Cvitu Sjauš mlađu kadetkinju koja je u skoku

uvis osvojila sedmo mjesto s preskočenom visinom od 1,40 m (novi osobni rekord) te Lanu Tokić mlađu kadetkinju koja je na 600 m osvojila četvrto mjesto s rezultatom 1,58,89 (osobni rekord).

-Ostvarenim smo zadovoljni pregršt je odličja, rekorda prvih mjesta, što je dokaz dobrog rada i treninga naših članova. Pored toga što su naši članovi osvajali odličja, ostvarivali svoje osobne rekorde, sve su činili kako bi kao klub ostvario što bolji rezultat. Zahvalni smo im na svemu što su dali na natjecanju, kazao nam je trener Ivica Šola.

06. svibanj 2024 04:09