StoryEditorOCM
ForumOKONČANA DRAMA U SISKU

Ubojica je uhićen! Policija objavila: Teško su ranjene četiri osobe, ozlijeđeno i dijete. Izgorjele kuće i automobili

Piše Vijesti SD, JL
2. srpnja 2023. - 08:47

PU sisačko-moslavačka u nedjelju ujutro objavila je da je uhićen napadač iz Siska.

Muškarac koji se dovodi u vezu s pucnjavom na sisačkom području je uhićen, dovodi se u službene prostorije policije i nad njim će se provesti kriminalističko istraživanje.

U pucnjavi smrtno je stradala 45-godišnjakinja dok su četiri osobe ozlijeđene. Medicinska pomoć im se pruža u sisačkoj Općoj bolnici gdje je utvrđeno da su teško ozlijeđene.

Prilikom intervencije u ovom događaju lakše je tjelesne ozljede zadobio vatrogasac.

Liječnička pomoć pružena je i dvjema osobama, među kojima je jedno dijete, a koje su bježeći lakše ozlijeđene, donosi N1.

U navedenom događaju u potpunosti su izgorjele dvije obiteljske kuće i jedan automobil, dok su jedna kuća i jedan automobil izgorjeli djelomično, objavila je policija.

Susjedi su za Jutarnji list kazali kako je napadač od ranije imao psihičkih problema te je optuživao susjede da ga truju. Živi sam u trošnoj kući, nema ženu niti djecu, a mještani tvrde da nije siromašan već ‘ima novaca jer je prodao neku zemlju‘.

- Vidio sam dim, vatru, kažu ljudi ‘Bježi, ide ovaj s puškom i puca, ljudima pali kuće‘. Uzeo sam djecu, ženu sam pokupio i došao na sigurno mjesto. Sad sam došao nazad da vidim što se dogodilo. Bit ću miran kad bude uhapšen. Radio sam s njim cijeli život, poznajemo se i odrasli smo skupa. On je stariji od mene dosta. Bio je malo čudan, psihički nestabilan, ali da bi nešto ovakvo napravio ne mogu vjerovati. I kolega mi je propucan, što je s njim, ne znam. Rafalno nije bilo, pojedinačno je bilo - kazao je Sead, jedan od napadačevih susjeda i dodao da samog napadača nije vidio.

Jutarnji saznaje kako su se od straha da ih ne ubije ljudi zabarikadiravali s namještajem i bježali kroz prozore kad je muškarac započeo sa svojim sumanutim pohodom.

06. svibanj 2024 05:56