Tenismasters serija

Nadal po deseti put u karijeri osvojio turnir u Rimu, u finalu je bio bolji od Đokovića

16. svibnja 2021. - 20:34

Španjolski tenisač Rafael Nadal po deseti put u karijeri osvojio je naslov pobjednika rimskog Masters 1000 turnira pobijedivši u nedjeljnom finalu prvog igrača svijeta Srbina Novaka Đokovića sa 7-5, 1-6, 6-3 nakon dva sata i 49 minuta igre.

Bio je to Nadalov i Đokovićev 57. međusobni obračun, a Španjolac je smanjio Novakovu prednost na 29-28. U rimskim finalima Nadal sada vodi s 4-2, a izjednačio se s Đokovićem po broju osvojenih Masters naslova (36).

Đoković je bolje počeo meč i poveo s 2-0, ali je odmah izgubio stečenu prednost. Nadal je još jednim 'breakom', za vodstvo 6-5, stvorio ključnu prednost za osvajanje prvog seta.

U drugom setu je Đoković uvjerljivo bio bolji i s dva 'breaka' došao do trećeg seta. U njemu je Nadal kod 2-2 spasio dvije 'break-lopte', u...

25. travanj 2024 18:54