Strani nogometbolji nego ikad

Sjajni Poljak postigao četiri pogotka u manje od 15 minuta i srušio rekord Lige prvaka, statistika mu djeluje nestvarno

Piše A.J.
27. studenog 2019. - 17:24
2019-11-26T213205Z_503147526_RC29JD97G87Q_RTRMADP_3_SOCCER-CHAMPIONS-RSB-BAY-REPORT.JPG

Bayern je sinoć u Beogradu razbio Crvenu zvezdu s visokih 6:0, a u centru pažnje ponovno je bio Robert Lewandowski.

Poljak je za samo 14 minuta i 31 sekundu postigao čak četiri pogotka i time postavio rekord Lige prvaka. Isto toliko pogodaka zabio je i 2013. godine u dresu Borussije Dortmund protiv Real Madrida, ali ovoga puta to je učinio nemjerljivo brže. Loptu je ugurao u mrežu u 53., 60., 64. i 67. minuti.

Lewandowski je tako došao do nestvarne brojke od 10 golova u samo pet utakmica u najelitnijeg europskom klupskom natjecanju i ukupno 27. u 20 nastupa za Bayern ove sezone. Također, pronašao je mrežu u svojoj devetoj utakmici zaredom u Ligi prvaka te je postao rekorder bavarskog kluba s 46 pogodaka u tom natjecanju.

Ako njegov učinak pogledamo i kroz prizmu nastupa u...

20. travanj 2024 01:58