Strani nogometbundesliga

Sjajan dan za Hrvate u Njemačkoj: Brekalo postigao hat-trick, Kramarić upisao gol i dvije asistencije

8. svibnja 2021. - 18:57

Hrvatski reprezentativac Josip Brekalo postigao je sva tri pogotka za Wolfsburg u domaćoj pobjedi 3-0 nad Unionom iz Berlina u dvoboju 32. kola njemačkog nogometnog prvenstva, a pobjedom Borussije Dortmund 3-2 protiv RB Leipziga, Bayern je potvrdio obranu naslova prvaka i prije nego što je izašao na teren.

Brekalo je svoj put do hat-tricka počeo u 12. minuti, kad je na povratnu loptu pogodio gornji lijevi kut vrata Uniona preciznim i snažnim udarcem s dvadesetak metara. U 63. minuti je hrvatski reprezentativac do pogotka stigao uz pomoć obrambenog igrača gostujućeg sastava koji je pokušao blokirati njegov udarac s ruba kaznenog prostora, ali se lopta čudno odbila i u visokom luku preletjela gostujućeg vratara.

Posljednji pogodak Brekalo je postigao u 90. minuti, ponovno na...

20. travanj 2024 17:30