Roma se kao posljednja plasirala u četvrtfinale Kupa: Lecce je poveo, ali je to bilo sve što su napravili na Olimpicu

20. siječnja 2022. - 23:12

Nogometaši Rome kao posljednji su se plasirali u četvrtfinale talijanskog Kupa. Na svom Olimpicu Roma je svladala Lecce, jedinog drugoligaša u ovoj fazi natjecanja, s 3-1.

Gosti su vodili u Rimu pogotkom Calabresija u 15. minuti. Malo je nedostajalo da drugoligaš na odmor ode s golom prednosti, no u 40. minuti je izjednačio Kumbulla, a u nastavku se dogodio potpuni preokret Rome koja je potpuno dominirala kroz svih 90 minuta.

Prvo je Tammy Abraham u 54. zabio za 2-1. Potom je unutar samo tri minute (60. i 62.) gostujući igrač Gargiulo zaradio dva žuta kartona čime je drugoligaš iz Leccea i definitivno pokleknuo. Potvrda pobjede dogodila se u 81. minuti kada je Uzbek Šomurodov dao gol za 3-1.

U četvrtfinalu, u jednoj utakmici, Roma će također biti domaćin te će igrati protiv Inte...

18. travanj 2024 02:28