Strani nogometnogometna večer

Njemačka je uvjerljivom pobjedom u Skoplju postala prva europska reprezentacija koja je izborila nastup na SP-u u Kataru

11. listopada 2021. - 23:43

Njemačka nogometna reprezentacija je pobjedom na gostovanju u Skoplju 4-0 protiv Sjeverne Makedonije prva od europskih momčadi osigurala plasman na Svjetsko prvenstvo 2022. u Kataru.

Momčad Hansija Flicka je do uvjerljivog trijumfa došla u drugom poluvremenu. Kai Havertz je u 50. minuti načeo mrežu domaćina. Potom je dva pogotka, u 70. i 73. minuti, vezao Timo Werner, a za konačnih 4-0 pogodio je 18-godišnji Jamal Musiala.

Nijemci su s 21 bodom osigurali prvo mjesto u skupini J, a Sjeverna Makedonija je ostala na 12 bodova i još uvijek je u igri za drugo mjesto koje vodi u doigravanje. Na drugom je mjestu Rumunjska sa 13 bodova, do kojih je stigla minimalnom 1-0 pobjedom nad Armenijom u Bukureštu. Strijelac je u 26. minuti bio Alexandru Mitrita.