Strani nogometosigurali vrh

Nizozemci ostvarili rutinsku pobjedu, Depay i Dumfries rastužili Austrijance

Piše Toni Bilić
17. lipnja 2021. - 22:51

Nizozemska je ostvarila i drugu pobjedu u skupini C, pred svojim navijačima u Amsterdamu 'tulipani ' su s 2:0 svladali Austriju. Bila je to rutinska pobjeda Nizozemske, kojoj je posao olakšao jedanaesterac iz kojeg su poveli već ću 11. minuti.

Desni bek 'tulipana' Dumfries prošao je po desnoj strani i zatim je pao nakon duela s Alabom na rubu šesnaesterca. Izraelski sudac Grinfeeld isprva se nije oglasio, ali ubrzo je na intervenciju VAR-a pokazao na bijelu točku. Snimka je pokazala kako je Alaba nagazio Dumfriesa, a bilo je to taman unutar kaznenog prostora, tako da je penal čist. Izveo ga je jako dobro Depay, austrijski vratar Bachmann je pogodio stranu, ali ipak je bio nemoćan.

Nakon ranog vodstva, Nizozemci nisu puno forsirali napade, prvu pravu priliku imali su krajem prvog poluvremena, kada je Depay mogao zabiti svoj drugi gol, ali je nakon dodavanja Weghorsta pucao iz blizine preko gola. U nastavku je u 61. minuti bila velika gužva pred austrijskim golom, glavom je pucao De Vrij, obranio je Bachmann, zatim se lopta odbijala kao u fliperu i ipak završila pored gola.

Ipak, u 67. minuti Nizozemci su zabili i drugi gol. Depay je na centru lijepo proigrao Malena, koji je tri minute ranije ušao u igru. Napadač 'oranjea' sjurio se prema golu i onda nesebično poslužio Dumfriesa, kojem nije bilo teško pogoditi mrežu. Nizozemska nije dopustila da im se ponovi susret s Ukrajinom, kojoj su dopustili da im od 2:0 dođe na 2:2. Ovaj put su rutinski sačuvali vodstvo. Doduše, Alaba je u 81. minuti odlično pucao s 20 metara, no lopta je prohujala pored stative.

NIZOZEMSKA - AUSTRIJA 2:0 (Depay 11', Dumfries 67')

NIZOZEMSKA: Stekelenburg; de Vrij, de Ligt, Blind; Dumfries, De Roon, F. de Jong, van Aanholt; Wijnaldum; Weghorst, Depay.

AUSTRIJA: Bachmann; Dragović, Alaba, Hinteregger; Schlager; Lainer, Laimer, Sabitzer, Ulmer; Gregoritsch, Baumgartner.

27. srpanj 2021 10:48