Gostujuća pobjeda Intera nad Fiorentinom, pogodak Perišića

22. rujna 2021. - 00:03

U susretu petog kola talijanskog nogometnog prvenstva Inter je na gostovanju pobijedio Fiorentinu sa 3-1, a posljednji pogodak na utakmici postigao je hrvatski reprezentativac Ivan Perišić.

Talijanski prvak je izborio pobjedu, kojem je barem privremeno preuzeo vodstvo na ljestvici, okrenuvši rezultat s tri gola u nastavku, nakon što su "Viole" na poluvremenu vodile sa 1-0.

Fiorentina je povela golom Riccarda Sottila u 23. minuti i uspjela je održati vodstvo do odmora. U 52. minuti je Matteo Darmian izjednačio, a samo tri minute kasnije Edin Džeko je doveo goste u vodstvo. U posljednjim trenucima susreta Perišić je potvrdio pobjedu na asistenciju Roberta Gagliardinija. Dodajmo kako je Fiorentina od 78. minute igrala bez isključenog Nicolasa Gonzaleza.