Budimir zabio u porazu Osasune, Getafe upisao drugu ligašku pobjedu ove sezone

17. rujna 2023. - 16:25

U prvom nedjeljnom susretu petog kola španjolske La Lige domaću pobjedu ostvarili su nogometaši Getafea koji su s 3-2 pobijedili Osasunu.

Gosti iz Pamplone su se dva puta vraćali iz rezultatskog minusa, ali nakon što je Maksimović pogodio glavom, nakon kornera u 86. minuti, povratka za Osasunu više nije bilo. Getafe je upisao drugu ligašku pobjedu ove sezone, a Osasuna treći poraz.

Prije odluke u samoj završnici u 36. minuti Mitrović je doveo domaćina u vodstvo, ali je u finišu prvog dijela Iker Munoz pogodio za 1-1. Potom je Jose Angel Carmona u 51. vratio vodstvo na stranu Getafea, ali je samo šest minuta kasnije opet bilo neodlučeno. Pogodak za 2-2 postigao je povremeni hrvatski reprezentativac Ante Budimir koji je precizno izveo udarac s bijele točke.

Domaćin je dugačku sudačku nadoknadu od dvanaest minuta odradio s igračem manje, ali je zadržao vodstvo.

Za Osasunu je utakmicu počeo 32-godišnji Budimir te je izašao iz igre u 79. minuti. Bio mu je ovo premijerni ovosezonski pogodak u La Ligi, a ranije je postigao jedan gol za Osasunu u Konferencijskoj ligi.

Kolo će zaključiti Granada i Girona utakmicom u ponedjeljak.

30. travanj 2024 19:34