Ostaloveslanje

Sat vremena prije finala utrke četveraca talijanski veslač završio u samoizolaciji i ostao bez olimpijske medalje

28. srpnja 2021. - 09:34

Talijanski veslač Bruno Rosetti ostao je bez olimpijske medalje nakon što je bio pozitivan na koronavirus sat vremena prije finala utrke četveraca.

Rosetti je prilikom današnjeg testiranja bio pozitivan nakon čega je završio u samoizolaciji.

Preostala tri člana talijanske posade bila su negativna pa su mogla nastupiti u finalu. Rosettijvo mjesto zauzeo je Marco di Costanzo, a Talijani su doveslali do trećeg mjesta i bronce.

Premda je nastupio u kvalifikacijskim utrkama, Rosetti nema pravo na olimpijsku medalju, potvrdio je World Rowing.

Australski četverac je osvojio zlato s novim olimpijskim rekordom 5:42,76, dok su Rumunji osvojili srebro.

20. travanj 2024 06:23