Ostalosjajan uspjeh

Odlične predstave hrvatskih skijaša na Sljemenu: Filip Zubčić osvojio peto mjesto, Vidović i Kolega ušli u Top 15

6. siječnja 2021. - 16:40

Filip Zubčić je osvojio peto mjesto u slalomskoj utrci za Svjetski kup na sljemenskom Crvenom spustu, što mu je najbolji rezultat u karijeri u ovoj disciplini, zaostavši za iznenađujućim pobjednikom Nijemcom Linuso Strasserom za 47 stotinki, a u Top 15 Zubčiću su se pridružili Matej Vidović kao 12. i Samuel Kolega na 15. poziciji.

Istok Rodeš je malo pokvario svoj plasman iz prve vožnje i završio na 23. mjestu, ali je prvi put nakon godinu dana osvojio bodove u Svjetskom kupu.

Sjajno su svoje startne pozicije u drugoj vožnji iskoristili Samuel Kolega i Matej Vidović. Kolega je startao kao prvi i postavio vrijeme koje je do kraja uspio nadmašiti samo Austrijanac Michael Matt za 25 stotinki, što je Kolegi donijelo 15. mjesto, a Mattu četvrto.