Ostalokraj posta

Indija nakon 41 godine na pobjedničkom postolju: obogatili su svoju riznicu olimpijskih odličja za treću broncu, imaju još osam zlata i jedno srebro

5. kolovoza 2021. - 14:13

Indija je najuspješnija olimpijska reprezentacija u hokeju na travi u muškoj konkurenciji, ali od Moskve 1980. su Indijci čekali na novo odličje u ovom sportu i dočekali ga u Tokiju, gdje su u utakmici za brončanu medalju svladali Njemačku s 5-4.

Poveli su Nijemci već u 2. minuti pogotkom Oruza, Izjednačio je u 17. minuti Simranjeet Singh, da bi golovima Wellena (24) i Furka (25) Njemačka došla do prednosti 3-1. No, Indija je odgovorila s dva brza pogotka, Hardika Singha (27) i Harmanpreeta Singha (29).

Rupinder Pal Singh (31) je donio prvo vodstvo Indijcima, a svojim drugim pogotkom je Simranjeet Singh tu prednost povećao na dva pogotka (5-3). Nijemci su do kraja utakmice samo uspjeli smanjiti zaostatak, a za konačnih 4-5 strijelac je bio Windfeder (48).