Ostalobravo, majstori!

Martin i Valent Sinković donijeli Hrvatskoj drugo zlato na Olimpijskim igrama u Tokiju zahvaljujući povijesnom podvigu!

Piše PSD
29. srpnja 2021. - 02:24

Martin i Valent Sinković slavili su u finalu dvojca bez kormilara i osvojili zlatnu olimpijsku medalju!

Braća Sinković tako su osigurali drugo zlatno odličje za Hrvatsku na Olimpijskim igrama u Tokiju, a njima samima ovo je već treća olimpijska medalja, na trećim Igrama, u trećoj disciplini. U Londonu 2012. osvojili su srebro u četvercu s Damirom Martinom i Davidom Šainom, dok su 2016. u Rio De Janeiru osvojili zlato u dvojcu na pariće.

U uvjetima koji su bili daleko od idealnih, Hrvati su već nakon 500 metara ostvarili prednost koju su do kraja održavali, te su u cilj ušli s vremenom 6:15.29, što je bilo za 1.29 sekundi bolje od drugoplasiranih Rumunja. Broncu su osvojili Danci s vremenom 6:19.88.

Braća Sinković su do novog trijumfa stigli uvjerljivim pobjedama u sva s...

22. travanj 2024 17:26