Košarkaprvenstveni dvoboj

Teže od očekivanog Split je slomio Furnir, bila je to simultanka Roka Ukića u posljednjoj četvrtini

Piše Ivan Renić
24. ožujka 2023. - 21:02

Teže od očekivanog Split je slomio Furnir u gostima. Žuti su nakon velike borbe slavili rezultatom 88:80. Bila je to simultanka Roka Ukića u posljednjoj četvrtini. Vezao je tri trice, dodao nekoliko sjajnih prodora i asistencija, a posao je odradio i u obrani s ukradenim loptama. U zadnjem periodu zabio je 13 poena.

Pred dobrano ispunjenom dvoranom u Dubravi, domaći su se još jednom pokazali kao tvrd orah. Bila je to teška utakmica za Subotićevu momčad, baš poput one prve u Zagrebu.

Sjajno je, međutim, otvorio Split. Nakon polovice prve četvrtine imali su plus 11 (7:18). Nelson i Kalajžić vukli su goste do dvoznamenkaste prednosti. Nakon minute odmora upalili su se domaći i nošeni publikom topili prednost. Bošnjak, Paponja i Kos nosili su domaće. Potonja dvojica mahom...

19. travanj 2024 06:30